خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  مجتبی داداشی، دانشجوی منتقد با تودیع قرار آزاد شد

مجتبی داداشی، دانشجوی منتقد با تودیع قرار آزاد شد

خبرگزاری هرانا – مجتبی داداشی، دانشجوی رشته علوم سیاسی دانشگاه حکیم سبزواری، روز جاری با تودیع قرار و به صورت موقت آزاد شد. وی پیشتر در تاریخ ۲۴ بهمن‌ماه در پی احضار به دادیاری شعبه ۳ دادسرای عمومی و انقلاب سبزوار بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده بود. این شهروند اهل سبزوار اخیرا با انتشار ویدئویی از نظام حاکم بر ایران انتقاد کرده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مجتبی داداشی، دانشجوی دانشگاه حکیم سبزواری، امروز شنبه ۲۷ بهمن‌ماه ۹۷، با تودیع قرار به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

وی در پی انتشار ویدیویی در فضای مجازی روز چهارشنبه ۲۴ بهمن ماه پس از احضار به شعبه ۳ دادسرای عمومی و انقلاب سبزوار و تفهیم اتهام، بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده بود. اتهامات تفهیم شده، “توهین به رهبری” و “تبلیغ علیه نظام” بوده است.

پیشتر یک منبع نزدیک به خانواده این شهروند که نخواست نامش فاش شود به گزارشگر هرانا گفته بود: “روز سه‌شنبه احضاریه‌ای به دست مجتبی داداشی رسید که طی آن به وی گفته شده بود ظرف ۵ روز به شعبه ۳ دادسرای عمومی و انقلاب سبزوار مراجعه کند. به همین دلیل وی روز چهارشنبه به دادسرا مراجعه کرده و پس از تفهیم اتهاماتی با عناوین “توهین به رهبری” و “تبلیغ علیه نظام”، بازداشت شد. این احضار در پی گزارش وزارت اطلاعات صورت گرفته بود”.

این دانشجوی ترم ۸ رشته علوم سیاسی، اخیرا با انتشار ویدئویی در فضای مجازی، از عملکرد نظام حاکم بر ایران انتقاد کرده بود، با این حال از دلایل بازداشت وی اطلاع دقیقی در دست نیست.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید