خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  شعار نویسی در تهران؛ میثم بهرام آبادی به حبس و شلاق محکوم شد

شعار نویسی در تهران؛ میثم بهرام آبادی به حبس و شلاق محکوم شد

خبرگزاری هرانا – میثم بهرام آبادی شهروند محبوس در بند ۴ زندان اوین توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران، به اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” از طریق شعار نویسی به ۷ ماه و ۱۵ روز حبس تعزیری و تحمل ۶۲ ضربه شلاق محکوم شد. این شهروند اهل کرج در تاریخ ۱۰ دی ماه سال جاری توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان اوین منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز شنبه ۲۷ بهمن‌ماه ۹۷، حکم حبس میثم بهرام آبادی، شهروند اهل کرج محبوس در زندان اوین توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به وی ابلاغ شد.

بر اساس دادنامه صادره که در تاریخ ۲۱ بهمن ماه تنظیم و روز جاری به وی ابلاغ شده است، میثم بهرام آبادی به اتهام “تبلیغ علیه نظام” از طریق شعارنویسی به ۷ ماه و ۱۵ روز حبس تعزیری و ۶۲ ضربه شلاق محکوم شده است.

در این حکم همچنین آمده است که متهم از بابت اتهام “استعمال مواد مخدر” به جزای نقدی به مبلغ ۶۰۰ هزار تومان در حق صندوق دولت محکوم شده است.

با اینکه مشخص نیست طرح اتهام استعمال مواد مخدر بر چه اساس در این پرونده صورت گرفته است اما حسب سابقه موارد متعددی وجود دارد که نهادهای امنیتی افرادی که به فعالیت خیابانی مبادرت کرده‌اند را به اعتیاد و یا ابتلا به بیماری‌های روانی متهم کرده‌اند. به تاکید نزدیکان آقای بهرام آبادی، این زندانی نیز “این اتهام را صریحا در دادگاه رد کرده و مدعی است به هیچ عنوان مواد مخدر مصرف نکرده است.”

در انتهای این دادنامه که به امضای ایمان افشاری، دادرس شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران رسیده، آمده است که به لحاظ تعداد جرائم، صرفا مجازات سنگین‌تر قابلیت اجرا خواهد داشت.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات میثم بهرام آبادی در تاریخ ۱۰ بهمن ماه و در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران برگزار شده بود.

این شهروند ۲۶ ساله در تاریخ ۱۰ دی‌ماه سال جاری به دلیل شعارنویسی حوالی فرودگاه مهرآباد بازداشت و پس از تشکیل پرونده در شعبه ۴ ناحیه ۳۳ مقدس در تاریخ ۱۲ دی‌ماه به اندرزگاه ۴ سالن دو زندان اوین منتقل شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید