خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷, 15th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۱۱/۲۷ ساعت ۱۰:۵۷:۴۳

    خانه  > slide, سایر گروهها  >  پرونده تعقیب دو مامور پلیس عامل در مجروح ساختن جوان دهدشتی بدون نتیجه مختومه شد / اسناد

پرونده تعقیب دو مامور پلیس عامل در مجروح ساختن جوان دهدشتی بدون نتیجه مختومه شد / اسناد

خبرگزاری هرانا – پرونده مربوط به شکایت جوان دهدشتی که در اثر ضرب و شتم ماموران نیروی انتظامی دچار آسیب مغزی شده و به کما رفته بود، پس از دو سال و نیم بدون رسیدگی مختومه اعلام شد و قرار منع تعقیب مامورین از سوی دادگاهی در شهر چرام به خانواده این جوان ابلاغ شده است. سجاد توفیقیان در تاریخ ۱۵ تیرماه ۹۵ توسط دو مامور نیروی انتظامی مورد ضرب و شتم قرار گرفت و مدتی پس از بستری شدن در بیمارستان امام سجاد یاسوج به دلیل آسیب دیدگی مغزی به کما رفته بود. گفته می‌شوند علیرغم گذشت این مدت سجاد توفیقیان کماکان سلامتی خود را به دست نیاورده و در راه رفتن و استفاده از دستانش با مشکل جدی مواجه است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در تاریخ ۹ بهمن ماه ۹۷، قرار منع تعقیب در ارتباط با پرونده جوان دهدشتی که توسط مامورین نیروی انتظامی مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود، به خانواده وی ابلاغ شد.

شعبه اول دادیاری دادگاه عمومی و انقلاب چرام در حالی پرونده شکایت سجاد توفیقیان از ماموران نیروی انتظامی را مختومه اعلام کرد که طی این مدت علیرغم پیگیری‌های مکرر خانواده این شهروند رسیدگی به پرونده وی صورت نگرفته است.

یک منبع نزدیک به خانواده آقای توفیقیان در گفتگو با گزارشگر هرانا گفت: “در تاریخ ۹ بهمن ماه ۹۷، آقای توفیقیان از طریق پیامکی به دادگاه چرام احضار شده و در پی حضور برادر وی در دادگاه از طریق قاضی احمدی، رئیس دادگاه چرام به وی ابلاغ شد که پرونده مختومه و قرار منع تعقیب صادر شده است”.

این منبع مطلع افزود: “سجاد توفیقیان پس از اینکه در کمال نا امیدی پزشکان پس از ۲۳ روز از کما خارج شد، توانایی راه رفتن و قدرت دستانش را از دست داده است و قادر به انجام امور روزمره خود نیز نیست”.

در تاریخ ۲۴ تیرماه ۹۵، چند روز پس از این حادثه فرماندهی نیروی انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد با انتشار اطلاعیه‌ای در واکنش به این موضوع ضمن رد ادعای ضرب و شتم “سجاد توفیقیان” توسط نیروی انتظامی، مدعی شد نامبرده یک مامور را مضروب کرده و سپس بر اثر عوارض خوردن قرص راهی بیمارستان شده است؛ با این حال ادعاهای شاهدان، خانواده توفیقیان، رسانه‌ها و همینطور مقامات محلی در تعارض با مطالب مطروحه از سوی نیروی انتظامی استان و موید ضرب و شتم این شهروند دهدشتی توسط نیروهای وابسته به این نهاد است.

نیروی انتظامی در حالی چنین ادعایی را طرح می کند که مسئولان محلی و استانی از جمله آقای عدل هاشمی نماینده حوزه انتخابیه کهگیلویه و بهمئی در مجلس و همچنین رییس دانشگاه علوم پزشکی ۵ روز پس از حادثه به ملاقات سجاد رفته و با ابراز تاسف از این حادثه قول پیگیری موضوع از نیروی انتظامی را داده بودند.

بر اساس گزارش وقت هرانا، سجاد توفیقیان در تاریخ ۱۵ تیرماه ۹۵ در دهدشت از توابع شهر یاسوج توسط دو تن از نیروهای انتظامی این شهر مورد ضرب و شتم از طریق باتوم و شوکر برقی قرار گرفته بود. این شهروند دهدشتی در اثر اصابت ضربات مستقیم باتوم و شوکر برقی به سر دچار آسیب مغزی شده و پس از بستری شدن در بیمارستان به مدت ۲۳ روز در حالت کما بستری بود.

پس از این حادثه یک منبع نزدیک به خانواده توفیقیان با اعلام این خبر در گفتگو با گزارشگر هرانا گفته بود: “یک شب قبل از عید فطر سجاد توفیقیان به همراه دو خواهر زاده اش جهت زیارت با موتور به امامزاده حمزه در منطقه گردشگری سر فاریاب راهی شدند که در بین راه دو نفر از مامورین نیروی انتظامی از پاسگاه سرفاریاب در سی کیلومتری دهدشت به نام های آقایان مسکینی و جعفریان با ایشان برخورد کرده و ضمن ضرب و شتم شدید با باتوم برقی و ضربه های مهلک به سر و بدن وی ایشان را بشدت مضروب ساختند و بعد از ضبط موتور و کلیه وسایل شخصی از محل دور شدند.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید