خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  زانیار دباغیان، به یک سال حبس محکوم شد

زانیار دباغیان، به یک سال حبس محکوم شد

خبرگزاری هرانا – زانیار دباغیان، فعال کارگری ساکن سنندج روز سه شنبه در دادگاه انقلاب این شهر محاکمه و به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران، روز سه‌شنبه ۲۳ بهمن‌ماه ۱۳۹۷، زانیار دباغیان، فعال کارگری اهل سنندج توسط دادگاه انقلاب این شهرستان به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

بر اساس این گزارش، این فعال کارگری از بابت اتهامات “تبلیغ علیه نظام” و “عضویت در گروه‌های مخالف نظام” توسط دادگاه انقلاب سنندج به یک سال حبس تعزیری محکوم شده است.

در این گزارش همچنین آمده است که زانیار دباغیان در دفاع از خود و رد اتهامات مطروحه از سوی دادگاه، خود را کارگری ساده معرفی کرده و اتهامات را بی اساس دانسته است.

زانیار دباغیان فعال کارگری ساکن سنندج روز ۲۲ آذرماه پس از ۶۷ روز بازداشت با تودیع قرار وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی و تا پایان مراحل دادرسی به صورت موقت از زندان سنندج آزاد شده بود. وی یک روز پیش از آن، از بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج به بند قرنطینه زندان سنندج منتقل شده بود.

این فعال کارگری شاغل در کارخانه پلاستیک سازی واقع در شهرک صنعتی شهر سنندج است و در تاریخ ۱۶ مهرماه توسط تیمی متشکل از ۶ تن از نیروهای امنیتی در منزل خود بازداشت شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید