خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  بازداشت سه شهروند در استان خوزستان همزمان با انتقال یک بازداشتی به زندان آبادان

بازداشت سه شهروند در استان خوزستان همزمان با انتقال یک بازداشتی به زندان آبادان

خبرگزاری هرانا – روز شنبه ۲۰ بهمن ماه، سه شهروند در استان خوزستان توسط ماموران امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند. همچنین یک شهروند دیگر که در آذرماه سال جاری در این استان بازداشت شده بود به زندان آبادان منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز شنبه ۲۰ بهمن‌ماه ۱۳۹۷، سه شهروند عرب در استان خوزستان، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

هویت این افراد که ساکن روستای کوت سید صالح از توابع بخش مرکزی شهرستان کارون هستند، “علی مجدم ۳۸ ساله، سلیم دریعاوی ۳۲ ساله، و علی جوادی ۲۰ ساله، توسط هرانا احراز شده است.

لازم به ذکر است که علیرغم پیگیری‌های فراوان و مراجعات خانواده‌های این شهروندان به مراکز قضایی و امنیتی استان خوزستان، تا لحظه تنظیم این گزارش از دلایل بازداشت و محل نگهداری این شهروندان اطلاعی در دست نیست.

منابع محلی می‌گویند که این افراد توسط اداره اطلاعات بازداشت شده‌اند.

همچنین یک شهروند عرب دیگر به نام “صادق آلبوغبیش (بالدی)، ۳۸ ساله و از اهالی خرمشهر” که در آذرماه سال جاری توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود، از بازداشتگاه اداره اطلاعات این شهر به زندان آبادان منتقل شده است.

لازم به یادآوری است طی ماه جاری تعداد پرشماری از شهروندان در استان خوزستان توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان‌های نامعلومی منتقل شده‌اند. هرانا پیشتر طی دو گزارش از احراز هویت ۲۷، ۴ و ۱ تن از این شهروندان خبر داده بود.

هرچند نزدیکان برخی از این افراد می‌گویند که تعدادی از آنها در زمینه مسائل مذهبی فعال بوده‌اند؛ با این حال از دلایل بازداشت این شهروندان تاکنون اطلاعی در دست نیست. همچنین تاکنون شفاف سازی در این رابطه از سوی قوه قضائیه صورت نگرفته و از محل نگهداری بسیاری از بازداشت شدگان اطلاعی در دست نیست و سرنوشت این افراد در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

شهرستان کارون یکی از شهرستان‌های استان خوزستان در جنوب غربی ایران است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید