خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, زندانیان  >  در ادامه موج آزادی زندانیان؛ مصطفی ترک همدانی، وکیل دادگستری از زندان اوین آزاد شد

در ادامه موج آزادی زندانیان؛ مصطفی ترک همدانی، وکیل دادگستری از زندان اوین آزاد شد

خبرگزاری هرانا – در ادامه موج آزادی زودهنگام زندانیان سیاسی، ساعاتی پیش مصطفی ترک همدانی، وکیل کارگران تامین اجتماعی از زندان اوین آزاد شد. وی در تاریخ ۱۴ بهمن ماه جهت تحمل دوران محکومیت ۶ ماهه خود راهی زندان اوین شده بود. این وکیل دادگستری پیشتر با شکایت سعید مرتضوی به خاطر آنچه “نام بردن از او در مصاحبه‌ای پیش از قطعی شدن حکمش” عنوان شده توسط شعبه ۶۹ دادگاه تجدید نظر استان تهران به ۶ ماه حبس تعزیری و ۴۰ ضربه شلاق که به مدت یک سال تعلیق شده است، محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در ادامه موج آزادی زودهنگام زندانیان سیاسی که کمتر از یکسال محکومیت دارند ساعاتی پیش مصطفی ترک همدانی، از زندان اوین آزاد شد.

این آزادی های زودهنگام به مناسبت ۲۲ بهمن و تحت عنوان عفو صورت می‌گیرد و شامل درصد بسیار کمی از زندانیان سیاسی می‌شود که محکومیت قطعی به یک سال حبس یا کمتر از آن دارند.

این وکیل دادگستری دقایقی پیش با انتشار یادداشتی از آزادی زودهنگام خود خبر داده و گفته است این آزادی “بدون کوچکترین ندامت نامه و پشیمانی خطاب به سعید مرتضوی از بابت تلاش برای استرداد اموال سازمان تامین اجتماعی و کارگران” صورت گرفته است.

در تاریخ ۱۴ بهمن ماه این وکیل دادگستری جهت تحمل دوران محکومیت خود راهی زندان اوین شده بود.

در تاریخ ۲۵ دی‌ماه ۹۷، مصطفی ترک همدانی، وکیل کارگران تامین اجتماعی با شکایت سعید مرتضوی به خاطر آنچه “نام بردن از او در مصاحبه‌ای پیش از قطعی شدن حکمش” عنوان شده توسط شعبه ۶۹ دادگاه تجدید نظر به ۶ ماه حبس تعزیری و ۴۰ ضربه شلاق که به مدت یک سال تعلیق شده است، محکوم شده بود.

لازم به ذکر است که مصطفی ترک همدانی، وکیل جمعی از شاکیان پرونده تامین اجتماعی در آذرماه سال گذشته از محکومیت خود به ۱۰ ماه حبس تعزیری و ۴۰ ضربه شلاق تعزیری توسط شعبه ۱۰۶۰ دادگاه کیفری با شکایت سعید مرتضوی خبر داده و گفته بود: “نسبت به این رای تجدیدنظرخواهی خواهم کرد و اساسا از زندان رفتن و شلاق خوردن مانند هر انسان دیگر خوشحال نیستم و استقبال نمی‌کنم”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید