خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  دستگیری ۵ شکارچی متخلف در استان های چهارمحال و بختیاری و گلستان

دستگیری ۵ شکارچی متخلف در استان های چهارمحال و بختیاری و گلستان

خبرگزاری هرانا – مدیرکل حفاظت محیط زیست استان چهارمحال و بختیاری از دستگیری سه شکارچی متخلف خبر داد و گفت که از صیادان ۱۲۰ قطعه ماهی کپور و حدود ۴۰۰ متر دام ماهیگیری کشف و ضبط و پرونده تحویل مراجع قضایی شد. بنا بر خبری دیگر، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بندر ترکمن گفت که دو شکارچی غیر مجاز در مناطق ممنوعه خلیج گرگان در استان گلستان که اقدام به شکار ۱۴ قطعه پرنده “پرلا” کرده بودند توسط محیط بانان دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از صدا و سیما، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان چهارمحال و بختیاری گفت: “در پی گشت و کنترل مأموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان‌های اردل و کیار از منطقه دریاچه سد کارون چهار، سه متخلف محیط زیست دستگیر شدند و یکی از آنان حین دستگیری با مأمور یگان حفاظت درگیر شد”.

شهرام احمدی افزود: “از صیادان ۱۲۰ قطعه ماهی کپور و حدود ۴۰۰ متر دام ماهیگیری کشف و ضبط و پرونده متخلفان برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد”.

مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری گفت: “با استناد به ماده ۱۲ قانون شکار و صید، متخلفان شکار و صید جانوران وحشی حمایت شده بدون داشتن پروانه ویژه، شکار و صید در مناطق حفاظت شده و پناهگاه‌های حیات وحش و صید غیر مجاز در رودخانه و هرگونه تجاوز و فعالیت غیرمجاز در این گونه مناطق، آلوده کردن آب رودخانه‌ها، دریاچه‌ها و تالاب‌های حفاظت شده، به مجازات حبس از سه ماه تا سه سال و یا به جزای نقدی از یک میلیون و پانصد هزار ریال تا هجده میلیون ریال محکوم می‌شوند”.

دستگیری  ۲شکارچی غیرمجاز در خلیج گرگان

به گزارش برنا، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان‌های بندر ترکمن و گمیشان گفت: “۲ شکارچی غیر مجاز که در مناطق ممنوعه اقدام به شکار ۱۴ قطعه پرنده پرلا کرده بودند توسط محیط‌بانان دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند”.

علی بیانی گفت: “از این شکارچیان که در خلیج گرگان دستگیر شدند، یک قبضه سلاح شکاری، ۵ تیر و یک قبضه سلاح شکاری تک لول و ۱۲ تیر فشنگ نیز کشف شد”.

زیستگاه‌های آبی گُمیشان و بندر ترکمن در غرب گلستان و کرانه شرقی خزر با اکوسیستم منحصر به فرد طیف گسترده‌ای از گونه‌های مختلف پرندگان بومی و مهاجر همچون مرغابی، غاز، قو، پلیکان، باکلان، پرستوی دریایی، سلیم، کاکایی، چنگر، اگرت، خوتکا، گیلان شاه و تلیله را در خود جای داده است.

گلستان از معدود تنفس گاه‌های گونه‌های مختلف گیاهی و جانوری ایران بوده و به عنوان ایرانی کوچک از کوه، دریا، جنگل، دشت و بیابان به صورت یکجا برخوردار است.

شهرستان‌های ترکمن و گمیشان هر یک با افزون بر ۸۰ هزار نفر جمعیت در غرب و شمال غرب استان گلستان واقع هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید