خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  فقدان ایمنی کار؛ مرگ و مصدومیت ۲ کارگر در بوشهر

فقدان ایمنی کار؛ مرگ و مصدومیت ۲ کارگر در بوشهر

خبرگزاری هرانا – روز گذشته، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، دو کارگر در بوشهر بر اثر ریزش دیواره کانال پروژه فاضلاب این شهر، کشته و مصدوم شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، عصر روز گذشته، حادثه ریزش و نشت دیواره کانال پروژه فاضلاب در بافت قدیمی بوشهر موجب کشته و مصدومیت دو کارگر شد. دو کارگر یادشده نیروهای پیمانکاری پروژه فاضلاب شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر بودند.

در همین رابطه، داریوش وحدتی، مسئول عملیات اداره آتش‌نشانی استان بوشهر گفت: “عصر روز گذشته (سه‌شنبه) ساعت ۱۷ و ۱۳ دقیقه وقوع این حادثه به ما اعلام شد”.

وی با بیان اینکه در پی اعلام خبر، تیم نجات و تیم عملیات آتش‌نشانی به محل حادثه رجوع کرد، توضیح داد: “علت وقوع حادثه به ما ریزش کانال اعلام شد. جزییات حادثه البته هنوز در دست بررسی است. گفتنی است به خاطر بافت قدیمی آن بخش شهر، ویژگی‌های خاصی دارد که می‌توانسته موجب این حادثه شود”.

وحدتی افزود: “در زمان برش آسفالت، دیواره کانال ریزش کرد. یکی از کارگران در بین دیواره‌ها و آوار گیر افتاد و متاسفانه جان خود را از دست داد. همکاران ما به محض حضور در محل، کارهایی را جهت جلوگیری از ریزش مجدد آوار انجام داده، شروع به حفاری و خاک‌برداری کردند تا دیگر فرد مصدوم را نجات دهند. گفتنی است تیم اورژانس و هلال احمر هم وارد عمل شدند”.

وی اظهار داشت: “طی عملیات نجات، تلاش شد فرد مصدوم را با سرعت بالا نجات دهیم. خوشبختانه وی در زمان نجات، برخوردار از علایم حیاتی و سطح هشیاری کامل بود. بعد از آن، این کارگر مصدوم تحویل تیم فوریت پزشکی و سپس به بیمارستان خلیج فارس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر انتقال یافت”.

مسئول عملیات اداره آتش‌نشانی استان بوشهر در پایان، پیرامون دو کارگر حادثه دیروز گفت: “فردی که فوت کرد، در حدود ۴۰ ساله و فرد نجات یافته، حدودا سی ساله بود. هر دوی آنها کارگران بخش پیمانکاری شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر بودند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید