خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  افشاءکننده اطلاعات “محل صرف هزینه‌ها و املاک شهرداری” به حبس و شلاق محکوم شد/ سند

افشاءکننده اطلاعات “محل صرف هزینه‌ها و املاک شهرداری” به حبس و شلاق محکوم شد/ سند

خبرگزاری هرانا – سید محمود میر لوحی، رئیس کمیته اقتصاد و تنظیم مقررات شورای اسلامی شهر تهران، در پی شکایت قالیباف شهردار سابق تهران از وی به اتهامات “توهین و نشر اکاذیب” توسط دادگاه کیفری ۲ مجتمع قضایی کارکنان دولت به ۶ ماه حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق تعزیری محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، محمود میرلوحی، عضو شورای شهر تهران به اتهام “توهین و نشر اکاذیب” به حبس و شلاق محکوم شد.

لازم به ذکر است که سید محمود میر لوحی در مهرماه سال جاری گفته بود: “آقای قالیباف شهردار سابق تهران و وکیلشان آقای قهرمانی در خصوص دو مصاحبه‌ای که بنده با خبرگزاری ایلنا داشتم از من شکایت کردند و هم اکنون به قید کفالت آزاد هستم. بر طبق آنچه بازپرس مطرح کرده مطرح کردن لیست املاک و هزینه‌های سال آخر شهرداری که به گفته من خاص بوده محل اشکال قرار گرفته و تشویش اذهان عمومی، توهین و نشر اکاذیب از مواردی بوده که از مصاحبه بنده استنباط کرده‌اند”.

رأی این پرونده در دادگاه کیفری ۲ مجتمع قضایی کارکنان دولت تهران، صادر و این عضو شورا در مورد اتهام “توهین و نشر اکاذیب” مجرم شناخته شد.

بر اساس رای صادر شده عضو شورای شهر تهران به ۶ ماه حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق تعزیری محکوم شده است.

گفتنی است حکم میرلوحی به صورت غیابی صادر شده و ظرف ۲۰ روز قابل تجدیدنظر خواهی است.

لازم به ذکر است که پیشتر در تاریخ ۱۶ بهمن‌ماه سال جاری، هرانا از احضار سید محمود میر لوحی در خصوص این پرونده به دادسرا خبر داده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید