خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۷, 6th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۱۱/۲۴ ساعت ۱۸:۵۶:۵۷

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  امین زنده دل، زندانی محبوس در زندان ارومیه آزاد شد

امین زنده دل، زندانی محبوس در زندان ارومیه آزاد شد

خبرگزاری هرانا – امین زنده دل، زندانی محبوس در زندان ارومیه، روز گذشته به صورت زودهنگام از این زندان آزاد شد. وی پیشتر در جریان اعتراضات دی ماه سال گذشته بازداشت و به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم نهایتا با اعتراض به رای صادره در دادگاه تجدید نظر به یک سال حبس تقلیل یافته بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، عصر روز سه‌شنبه ۲۳ بهمن ماه ۹۷، امین زنده دل، زندانی محبوس در زندان ارومیه به صورت زودهنگام بر اساس اعطای عفو به مناسبت ۲۲ بهمن تنها حدود یک ماه زودتر از موعد از پیش مقرر شده از این زندان آزاد شد.

امین زنده دل از آبان ماه سال جاری در حال گذراندن دوران محکومیت خود در زندان ارومیه بود.

وی در تاریخ ۳ اسفندماه سال گذشته توسط شعبه ۳ دادگاه انقلاب ارومیه به ریاست قاضی نجف زاده به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم پس از اعتراض به رای صادره در تاریخ ۹ مهرماه و توسط شعبه یک دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان غربی به یک سال حبس تعزیری از بابت اتهام «اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرائم امنیتی» کاهش پیدا کرد.

آقای زنده دل اواسط آبان ماه سال جاری جهت تحمل حبس راهی زندان ارومیه شده بود.

امین زنده دل در جریان اعتراضات دی ماه سال گذشته توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از ۲۶ روز با تودیع قرار وثیقه، به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید