خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  تنش و اعتصاب؛ افزایش نگرانی از وضعیت زندانیان سیاسی در زندان شیبان اهواز

تنش و اعتصاب؛ افزایش نگرانی از وضعیت زندانیان سیاسی در زندان شیبان اهواز

خبرگزاری هرانا – عدم رعایت اصل تفکیک جرایم و استفاده ابزاری مسئولان زندان شیبان اهواز از اختلاف عقاید بین زندانیان محبوس در این زندان به افزایش فشار بر زندانیان سیاسی این زندان مبدل شده است. این فشارها در روزهای اخیر به تنش و خشونت منتهی شده است. گفته می‌شود تعدادی از زندانیان سیاسی در اعتراض به این رفتار مسئولین دست به اعتصاب غذا زده و خواهان رعایت اصل تفکیک جرائم شده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مسئولین زندان شیبان اهواز با استفاده از اختلافات عقیدتی زندانیان و رعایت نکردن اصل تفکیک جرائم، زندانیان سیاسی این زندان را تحت فشار مضاعف قرار داده‌اند.

منابع مطلع از وضعیت این زندانیان به هرانا گفتند “مسئولین زندان شیبان اهواز با علم به اینکه جابه‌جایی زندانیان با عقاید مختلف باعث بروز درگیری میان زندانیان می ‌شود، اقدام به این گونه جابجایی‌ها می‌کنند. این روش مسئولین طی هفته‌های اخیر باعث افزایش فشار بر زندانیان سیاسی شده است.”

تنش بین این زندانیان به دلیل تفاوت های بنیادین فکری موجب افزایش فشار بر زندانیان شده است. این گمانه در این میان مطرح است که مسئولان زندان از تضاد عقاید گروه های زندانی برای افزایش فشار بر آنان استفاده ابزاری می‌کنند.

گفته می‌شود دست کم ۸ تن از زندانیان محبوس در این زندان به نام‌های علی ساعدی، محمد على عمورى، جابر آلبوشوکه، مختار آلبوشوکه، عبدالزهرا هلیچى، یحیى ناصرى، ناظم بریهى و عبدالامام زایرى در اعتراض به این برخورد مسئولین از روز چهارشنبه ۱۷ بهمن ماه دست به اعتصاب غذا زده‌اند.

در پی این اقدام اعتراضی، زندانیان سیاسی محبوس در این زندان از ملاقات و ارتباط تلفنی با خانواده خود نیز محروم شده‌اند.

علاوه بر این زندانیان محبوس در زندان شیبان اهواز به دلیل افزایش تعداد زندانیان در این زندان با مشکلات مضاعفی مواجه شده‌اند.

یک منبع مطلع از وضعیت این زندانیان به گزارشگر هرانا گفت: “زندانیان دربند جایی برای خوابیدن ندارند و بر روی زمین می‌خوابند، در هر اتاق بین ۲۷ الی ۳۰ نفر زندانی ساکن هستند. زندانیان برای استفاده از سرویس بهداشتی مجبورند ساعت‌ها در صف بایستند و علاوه بر آن وضع بغرنج بهداشتی و خدمات پزشکی و کیفیت نامناسب غذای زندان باعث بیماری تعداد زیادی از زندانیان شده است”.

زندان شیبان اهواز که با نام زندان مرکزی اهواز نیز شناخته می‌شود؛ پیش از این یک مرکز خوددرمانی معتادان بوده که معتادین در این محل جهت ترک اعتیاد نگهداری می‌شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید