خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  تعیین وقت جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده کیومرث مرزبان

تعیین وقت جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده کیومرث مرزبان

خبرگزاری هرانا – به گفته محمد حسین آقاسی، وکیل مدافع کیومرث مرزبان، نویسنده و طنزنویس، شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران تاریخ رسیدگی به اتهامات مطروحه علیه موکلش را ۱۳ اسفندماه تعیین کرده است. ماه گذشته پرونده کیومرث مرزبان از بابت اتهاماتی ازجمله “تبلیغ علیه نظام” و “توهین به مقدسات” به این شعبه ارجاع شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایرنا، محمد حسین آقاسی، وکیل مدافع کیومرث مرزبان از تعیین وقت دادگاه رسیدگی به اتهامات مطروحه علیه کیومرث مرزبان، نویسنده و طنزنویس توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی خبر داد.

به گفته این وکیل دادگستری “تبلیغ علیه نظام” و “توهین به مقدسات” از جمله اتهامات مرزبان در کیفرخواست صادر شده از سوی دادستانی به شمار می‌رود.

محمد حسین آقاسی، پیشتر با اشاره به اینکه ضابط قضایی وزارت اطلاعات است از ارجاع پرونده موکلش به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی خبر داده بود.

کیومرث مرزبان، نویسنده و طنزنویس ۲۶ ساله که سال گذشته پس از ۸ سال به ایران بازگشت، در تاریخ ۴ شهریورماه توسط نیروهای امنیتی در منزل خود بازداشت و هنگام بازداشت ماموران در اقدامی وسایل شخصی از جمله لپ‌تاپ، موبایل و بسیاری از وسایل شخصی وی را ضبط کرده بودند.

لازم به ذکر است، کیومرث مرزبان فعالیت حرفه‌ای خود را از سال ۱۳۸۴ با فیلم‌سازی آغاز کرده و تا سال ۱۳۸۸ هشت فیلم کوتاه ساخت. وی در سال ۸۸ ایران را به مقصد مالزی ترک کرد و کمی بعد اولین پادکست فارسی زبان و طنز ایرانی در فیسبوک به نام “رادیو سنگتاب” را راه‌اندازی کرد.

از جمله آثار این نویسنده و طنزنویس می‌توان به کتاب‌های “خام بدم پخته شدم بلکه پسندیده شدم” و “عزیز جان” اشاره کرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید