خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  بازداشت دو  شکارچی متخلف در خمین

بازداشت دو  شکارچی متخلف در خمین

خبرگزاری هرانا – یگان حفاظت محیط زیست خمین در حین گشت و کنترل مناطق و زیستگاه ها  ۲ شکارچی غیر مجاز را با ادوات شکاری پیش از اقدام به شکار دستگیر کردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از خبرگزاری صداوسیما، روز پنج‌شنبه ۱۷ بهمن‌ماه ۱۳۹۷، رئیس اداره حفاظت محیط زیست خمین گفت: از این شکارچیان یک قبضه سلاح گلوله‌زنی که برای شکار حیوانات بزرگ استفاده می‌شود و یک قبضه سلاح ساچمه‌ای که کاربرد شکار پرندگان را دارد کشف شد.

مشایخی افزود: اقدام برای شکار حیات وحش حتی شروع به آن بدون کسب مجوز جرم است و طبق ماده ۱۵ قانون شکار و صید، متخلفان تحت تعقیب و مجازات قرار می‌گیرند.

او گفت: پروانه شکار به صورت متمرکز در اداره کل  اراک صادر می شود و شکارچیان باید با گرفتن مجوز در مناطق غیر ممنوعه اقدام به شکار کنند در غیر این صورت با متخلفان برخورد قانونی می‌شود.

زیستگاه «شیرخانی» در ‎ ۳۰کیلومتری شمال شرق خمین است که به دلیل قرار داشتن در مسیر مهاجرت پاییزی قوچ و میش، یکی از پرورشگاه‌های مطلوب این گونه‌ها است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست خمین افزود: این منطقه همچنین همه ساله شاهد مهاجرت کبک و انواع پرندگان شکاری از جمله عقاب از منطقه شازند است که پس از توقفی کوتاه تعدادی ساکن و بقیه به منطقه هفتاد قله مهاجرت می‌کنند.

در زیستگاه شیرخانی گونه‌های جانوری از قبیل گرگ، شغال، کبک، تیهو، فاخته، کبوتر وحشی، دلیچه، بالابان ، دال ، عقاب طلایی و از جوندگان، خرگوش و از گیاهان گونه‌های گون، بوته اربابی، دم گاو، شیرو لک، تیغ پنبه‌ای و لاله واژگون دیده می‌شود.

شهرستان خمین در جنوب استان مرکزی دارای ۱۱ عرصه و زیستگاه طبیعی است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید