خبرگزاری هرانا

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۴ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۴ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز پنج‌شنبه جمعی از معلمان و فرهنگیان در اصفهان، جمعی از مالباختگان پدیده شاندیز در مشهد، جمعی از معلمان اسفراین در استان قزوین و جمعی از کارگران شهرداری کرج در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز پنجشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۷، جمعی از معلمان و فرهنگیان در اصفهان در اعتراض به برآورده ‌نشدن مطالبات خود، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

معترضان علیرغم حضور گسترده ماموران یگان ویژه و پلیس ضد شورش اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

فرهنگیان و شهروندان در این تجمع شعارهایی از جمله “در بهار آزادی سفره‌ها همه خالی”، “اسلام پله کردن، مردم ذله کردن”، “این همه بی عدالتی هرگز ندیده ملتی”، “نیروی انتظامی به هوش باش، معلمیم نه اوباش” سر دادند.

معترضان بر روی پلاکاردهایی که در دست داشتند، شعارهایی ازجمله “کارگر، معلم، کشاورز، اتحاد، اتحاد” نوشته بودند.

تجمع مالباختگان پدیده شاندیز در مشهد

امروز پنجشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۷، جمعی از مالباختگان پدیده شاندیز در مشهد، نسبت به برآورده ‌نشدن مطالبات‌شان، در مقابل ساختمان دفتر احمد علم الهدی، امام جمعه مشهد، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

پدیده شاندیز یکی از طرح‌های عمرانی زمان محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور پیشین ایران در شهر مشهد بود. اما این طرح عمرانی که در ابتدا با سرعت پیش رفت،‌ اکنون چهارمین سال بلاتکلیفی را از سر می‌گذراند.

شماری از دفترهای فروش سهام پدیده شاندیز به خاطر تخلف‌های گسترده دی ۱۳۹۳ بسته شد. اتهام مدیران این شرکت افزایش غیرواقعی ارزش سهام با استفاده از شرکت‌های دلالی و تبلیغات «فریب‌آمیز» ذکر شد. پدیده شاندیز به علت دروغگویی از ادامه تبلیغ در صداوسیمای جمهوری اسلامی منع شد. سازمان اراضی کشاورزی نیز اعلام کرد که پدیده شاندیز ۴۵ هکتار از زمین‌های خارج از محدوده شهری را به صورت غیرقانونی در اختیار گرفته و سپس آنها را به شهر مشهد الحاق کرده است.

تجمع فرهنگیان در قزوین

به گزارش هرانا، امروز پنجشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۷، جمعی از معلمان آموزش و پرورش منطقه اسفراین استان قزوین نسبت به برآورده نشدن مطالبات خود، در مقابل ساختمان استانداری، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

این معلمان که از ثبت نام کنندگان مسکن از شرکت تعاونی مسکن منطقه اسفراین هستند، علت تجمع خود را در اعتراض به بلاتکلیفی ۱۲ سال خود برای تحویل مسکن و عدم پاسخگویی و رسیدگی دستگاه قضایی استان قزوین، عنوان کردند.

تجمع کارگران شهرداری کرج

به گزارش هرانا، امروز پنجشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۷، جمعی از کارگران شهرداری کرج، در اعتراض به مطالبات مزدی پرداخت نشده خود، اقدام به برگزاری تجمع کردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید