خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی, سایر گروهها  >  بازداشت سه شهروند توسط نیروهای امنیتی در خوزستان

بازداشت سه شهروند توسط نیروهای امنیتی در خوزستان

خبرگزاری هرانا – روز چهارشنبه سه شهروند عرب اهل شهرستان حمیدیه در استان خوزستان توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه ۱۷ بهمن‌ماه ۱۳۹۷، سه شهروند عرب اهل شهرستان حمیدیه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

هویت این شهروندان “شهاب صیاحى، نبی ساعدی و احمد ساعدی” هر سه اهل شهرستان حمیدیه توسط هرانا احراز شده است.

بر اساس اطلاعات دریافتی این شهروندان توسط نیروهای اداره اطلاعات اهواز بازداشت شده‌اند. منابع محلی دلیل بازداشت این شهروندان را جمع‌آوری کمک برای سیل زدگان دشت آزادگان عنوان کرده‌اند؛ با این حال تا لحظه تنظیم این گزارش هیچ اطلاع دقیقی از اتهامات و محل نگهداری آنها در دست نیست.

لازم به ذکر است که طی روزهای اخیر وقوع سیل در دشت آزادگان و برخی دیگر از نواحی استان خوزستان منجر به زیر آب رفتن بخش‌هایی از زمین‌های کشاورزی این مناطق شده است و خسارات سنگینی را به زندگی مردم و کشاورزان منطقه وارد کرده است.

روز پنجشنبه ۴ بهمن‌ماه یک شهروند عرب اهل شهرستان رامشیر به نام ولید زبیدی، روز چهارشنبه ۳ بهمن‌ماه ۱۳۹۷ سه شهروند اهل اهواز و شوش به نام های “حسن علوانی، قیس چایان و مالک عبداللهى”، روز یکشنبه ۳۰ دیماه ۱۳۹۷ یک شهروند عرب دیگر به نام “علی عیاشی” و در تاریخ ۲۳ دی‌ماه نیز دو شهروند به نام‌های “سامی صگوری” و “عبدالقادر دلفی” توسط مأموران امنیتی در استان خوزستان بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده بودند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید