خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز چهارشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۷, 7th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۱۱/۱۷ ساعت ۲۰:۲۷:۱۱

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران شهرداری آبژدان اندیکا/ سه دهه بلاتکلیفی بازنشستگان گمرک برای دریافت زمین

معوقات مزدی کارگران شهرداری آبژدان اندیکا/ سه دهه بلاتکلیفی بازنشستگان گمرک برای دریافت زمین

خبرگزاری هرانا – کارگران شاغل در شهرداری «آبژدان اندیکا» در استان خوزستان از مطالبات مزدی پرداخت نشده خود خبر دادند و گفتند که “جدا از دستمزد، عیدی سال گذشته نیز بعد از گذشت ۱۱ ماه از سال هنوز پرداخت نشده است”. در خبری دیگر بازنشستگان گمرک ضمن انتقاد از عملکرد شرکت تعاونی مسکن گمرک می‌گویند “از سال ۷۰ که قرار بود چند ماهه صاحب یک زمین ۳۰۰ متری شویم، تا امروز سرگردانیم و شکایاتمان به هیچ جا نرسیده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، کارگران شهرداری آبژدان اندیکا در استان خوزستان از چندین ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده خود خبر دادند.

به گفته این کارگران، “در شهرداری آبژدان حدود ۴۰ نفر در بخش‌های مختلف مشغول به کار هستند که دست‌کم ۸ ماه دستمزد پرداخت نشده دارند”. جدا از دستمزد، عیدی سال گذشته این کارگران نیز بعد از گذشت ۱۱ ماه از سال هنوز پرداخت نشده است”.

آن‌ها همچنین از احتمال عدم پرداخت معوقات قبل از پایان سال ابراز نگرانی کردند و گفتند: “مشکلات معیشتی و عدم پرداخت مطالبات، مشکلات بسیاری برای خانواده‌های کارگران به وجود آورده است”.

منابع مالی برای پرداخت دستمزد کارگران نداریم

شهرام ور ناصری (شهردار آبژدان اندیکا) با تایید معوقات مزدی کارگران مدعی شد: “شهر آبژدان یکی از شهرهای کوچک در استان خوزستان است که منابع مالی کافی برای پرداخت مطالبات مزدی و هزینه‌های شهرداری ندارد”.

او با بیان اینکه مجموع کارگران این شهرداری به حدود ۴۰ نفر می‌رسد، افزود: “ظرفیت نیروی کار شهرداری آبژدان ۱۵ نفر است اما متاسفانه در گذشته حدود ۴۰ نیروی اضافه وارد بدنه شهرداری شده که با توجه به درآمد کم، شهرداری قادر به پرداخت حقوق این نیروها نیست”.

وی مدعی شد: “با مسئولان مربوطه استانی و شهرستان از ابتدای هفته جاری پیگیری‌های زیادی انجام و نشست‌های مختلفی برگزار و مقرر شد یک ماه حقوق معوقه این نیروها پرداخت شود”.

شهردار آبژدان اندیکا گفت: “قطعا با پرداخت یک ماه حقوق مشکل به صورت اساسی حل نخواهد شد بلکه مسئولان باید چاره‌ای اساسی برای رفع این معضل بیندیشند تا تمام مطالبات این افراد پرداخت شود”.

شهر آبژدان یکی از شهرهای شهرستان اندیکا محسوب می‌شود که در بخش آبژدان قرار دارد، این بخش با جمعیتی بیش از ۲۳ هزار نفر از بخش‌های تابعه شهرستان اندیکا محسوب می‌شود.

بازنشستگان گمرک: از سال ۷۰ که قرار بود چند ماهه صاحب یک زمین ۳۰۰ متری شویم تا امروز سرگردانیم!

به گزارش خبرنگار ایلنا، بازنشستگان گمرک ضمن انتقاد از عملکرد شرکت تعاونی مسکن گمرک می‌گویند: از سال ۷۰ که قرار بود چند ماهه صاحب یک زمین ۳۰۰ متری شویم، تا امروز سرگردانیم و شکایات‌مان به هیچ جا نرسیده است.

آنها با بیان اینکه، بیش از ۴۵۰۰ نفر از بازنشستگان گمرک عضو این تعاونی هستند، افزودند: از بازرسان تعاونِ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخواست داریم به اوضاع این تعاونی و تخلفات آن رسیدگی کنند؛ بیشتر ما بازنشستگان که عضو این تعاونی هستیم بالای ۶۰، ۶۵ سال سن داریم و توان مراجعات مکرر و شکایات طولانی نداریم؛ به همین دلیل از مسئولان درخواست داریم که به اوضاع رسیدگی کنند.

روز گذشته جمعی از این بازنشستگان با تجمع در مقابل اداره کل کار استان تهران، خواستار پاسخگویی مسئولان شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید