خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  مخالفت با اعزام حمیدرضا امینی به بیمارستان خارج از زندان

مخالفت با اعزام حمیدرضا امینی به بیمارستان خارج از زندان

خبرگزاری هرانا – حمیدرضا امینی، فعال تلگرامی محبوس در زندان اوین، روز گذشته به دلیل وضعیت نامناسب جسمی به بهداری این زندان منتقل شده است. این زندانی در زندان به سردردهای مزمن و بیماری گوارشی دچار شده با این حال علیرغم درخواست های مکرر از اعزام وی به مراکز درمانی خارج از زندان جلوگیری شده است. وی پیشتر در دو دادگاه به ۱۱ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز سه‌شنبه ۱۶ بهمن‌ماه ۹۷، حمیدرضا امینی، زندانی محبوس در زندان اوین، به دلیل وضعیت نامناسب جسمی به بهداری این زندان منتقل شده است.

ابن انتقال به دلیل سردردهای شدید مزمن و ابتلای وی به بیماری گوارشی صورت گرفته است. بیماری‌هایی که تاکنون علیرغم درخواست‌های مکرر این زندانی و پیگیری خانواده‌اش با بی‌توجهی مسئولین زندان و عدم اعزام وی به مراکز درمانی خارج از زندان مواجه شده است.

یک منبع نزدیک به آقای امینی به گزارشگر هرانا گفت: “مسئولین بهداری به دادن یک قرص و تزریق سرم اکتفا کرده و علیرغم نیاز وی به رسیدگی پزشکی و تشخیص بیماری جهت درمان از اعزام او به مراکز درمانی خارج از زندان جلوگیری کرده‌اند”.

در تاریخ ۱۱ مهرماه ۹۷، حمیدرضا امینی، فعال تلگرامی محبوس در زندان اوین، توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی از بابت اتهام “اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی” به ۵ سال حبس تعزیری، از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” به ۱ سال حبس تعزیری و از بابت اتهام “توهین به رهبری” به ۲ سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

وی پیش از آن نیز در مردادماه سال جاری توسط شعبه ۹ دادگاه کیفری ۱ به ریاست قاضی کشکولی به اتهام “توهین به مقدسات” به ۳ سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

قابل ذکر است که این مدیر تلگرامی روز چهارشنبه ۹ خردادماه، توسط شعبه ۵۷ دادسرای فرهنگ و رسانه به استناد ماده ۱۸ قانون جرائم رایانه ای به اتهام “نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی” به پرداخت چهار میلیون تومان جزای نقدی محکوم شده بود.

آقای امینی از تاریخ ۱۱ آذرماه سال گذشته در زندان اوین به سر می‌برد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید