خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۸ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۸ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – طی روز جاری در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۱ کارگر کشته و ۷ کارگر بین ۱۵ تا ۲۵ ساله مصدوم شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، هفت نفر از کارگران ۱۵ تا ۲۵ ساله یک کارگاه تولیدی در جریان آتش‌سوزی این کارگاه مصدوم شدند.

ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه امروز یک مورد حادثه آتش سوزی در یک کارگاه به سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی اعلام شد و در پی آن ستاد فرماندهی، ایستگاه‌های آتش‌نشانی ۱۲۱ و ۶۳ را به محل حادثه واقع در جاده خاوران غرب، شهرک صنعتی خاوران، سایت آهنگران اعزام کرد. همچنین با توجه به نبود هیدرانت (شیر آب آتش‌نشانی) در محل حادثه، یک دستگاه تریلر تانکر و خودروی حامل دستگاه تنفسی نیز به این محل اعزام شدند.

با حضور آتش‌نشانان در محل وقوع این آتش‌سوزی مشاهده شد که محل حادثه یک کارگاه دوطبقه به وسعت ۲۰۰ متر است که در آن ساعت دیواری تولید می‌شود و کارگران مشغول به کار در این کارگاه که هفت نفر نوجوان و جوان ۱۵ تا ۲۵ ساله هستند، پس از وقوع آتش‌سوزی و بسته شدن راه خروج، در این کارگاه محبوس شده‌اند. در ادامه آتش‌نشانان همزمان با ایمن سازی محل و قطع برق با کشیدن یک لوله آبدهی به کارگاه دسترسی پیدا کردند و همزمان با مهار آتش کارگران را از میان دود و آتش خارج کردند.

محمد شکریان رئیس ایستگاه ۶۶ سازمان آتش نشانی تهران، با تأیید این خبر اظهار کرد: “هفت نفر کارگر محبوس شده در کارگاه با کمترین میزان مصدومیت توسط آتش‌نشانان به بیرون منتقل شدند و پس از حضور عوامل اورژانس در محل برای ادامه روند درمان به مراکز درمانی منتقل شدند. آتش‌نشانان نیز در پایان عملیات با توجه به احتمال انفجار پنج عدد سیلندر اکسیژنی در حیاط این کارگاه، به سرعت آن‌ها را خنک و با انتقال آن‌ها به بیرون از حیاط، خطر انفجار آن‌ها را برطرف کردند. علت وقوع این حادثه نیز از سوی کارشناسان مربوطه در حال بررسی است.

مرگ یک کارگر در خوی

به گزارش ایرنا، مسئول روابط عمومی اداره آب و فاضلاب خوی گفت که کارگر ۴۵ ساله پیمانکاری شبکه فاضلاب این شهرستان بر اثر افتادن در کانال حفاری پروژه کانال کشی بیمارستان، جان خود را از دست داد.

مجید خلخالی شامگاه یکشنبه در این خصوص گفت: “به دلیل پر بودن محل کار با نخاله‌ها، کارگر به کف محل کار افتاده و دچار آسیب و پس از مشاهده توسط سایر همکاران خود، توسط نیروهای امدادی به سرعت به بیمارستان منتقل شد”.

وی افزود: “او در طی مسیر و بیمارستان زنده بود اما به دلیل شدت جراحات وارده قبل از رسیدن به بیمارستان جان باخت”.

خوی یکی از شهرستانهای استان آذربایجان غربی است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید