خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  انتقال یک زندانی سیاسی از بند عمومی به قرنطینه زندان زاهدان

انتقال یک زندانی سیاسی از بند عمومی به قرنطینه زندان زاهدان

خبرگزاری هرانا – ابوبکر رستمی زندانی سیاسی محکوم به اعدام محبوس در زندان زاهدان، روز شنبه در پی احضار به دفتر رئیس زندان به بند قرنطینه منتقل شده است. از دلایل انتقال این زندانی اطلاعی در دست نیست.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، صبح روز شنبه ۱۳ بهمن ۹۷، ابوبکر رستمی، زندانی محبوس در بند ۳ زندان زاهدان به بند قرنطینه این زندان منتقل شد.

لازم به ذکر است که از دلایل انتقال این زندانی سیاسی تا لحظه تنظیم این خبر اطلاعی در دست نیست.

یک منبع مطلع در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: “صبح روز گذشته ابوبکر رستمی به دفتر محمدحسین خسروی، رئیس زندان زاهدان احضار و نهایتا به بند قرنطینه این زندان منتقل شد. تاکنون هیچ اطلاعی در خصوص دلیل انتقال وی در دست نیست”.

لازم به یادآوری است که ابوبکر رستمی در تاریخ ۳ مهرماه به همراه دو هم پرونده‌ای خود که پیشتر توسط شعبه یک دادگاه انقلاب زاهدان به اعدام محکوم شده و پرونده‌شان مجددا جهت تکمیل نواقص به این شعبه ارجاع داده شده بود در دادگاه حاضر شده بودند.

این زندانی پیش‌تر نیز در تاریخ ۶ شهریورماه نیز به دلایل نامعلوم از بند ۴ زندان مرکزی زاهدان به بازداشتگاه اطلاعات سپاه منتقل شده و پس از دو روز به بند عمومی بازگردانده شده بود.

ابوبکر رستمی که در تاریخ ۲۲ آذرماه ۹۶ همراه با دو زندانی دیگر به نام‌های سجاد بلوچ و بنده چاکرزهی در پاکستان بازداشت شده بودند، پیش‌تر طی نامه‌ای سرگشاده ضمن طرح ادعای “بی گناهی” خود از شکنجه‌های روحی و جسمی توسط ماموران سپاه و اطلاعات سخن گفته و اتهامات وارده به خود را “واهی” خوانده بودند.

این زندانی سیاسی در این نامه از سفر خود به پاکستان برای ادامه تحصیل سخن گفته بود. آقای رستمی مدعی است “به دلیل محدودیت‌های مرزی مجبور شدم از راه پاکستان به یکی از کشورهای خارجی سفر کنم ولی در بین راه دستگیر و به ماموران سپاه تحویل داده شدم”.

ابوبکر رستمی دانشجوی سال دوم دانشگاه علوم پزشکی زابل است که از ۳ سال قبل قبل در این زندان به سر می‌برد. وی در مردادماه سال ۱۳۹۶ همراه با دو هم‌پرونده‌ای خود به اتهام “محاربه و اقدام علیه امنیت کشور از طریق همکاری با گروه‌های مخالف نظام” توسط دادگاه انقلاب زاهدان به اعدام محکوم شد.

از جزییات پرونده و مصداق‌های اتهامی این زندانیان که متهم به اقدام علیه امنیت کشور هستند اطلاع بیشتری در دست نیست.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید