خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, سایر گروهها  >  مهدی حاجتی به شورای شهر شیراز بازگشت

مهدی حاجتی به شورای شهر شیراز بازگشت

خبرگزاری هرانا – مهدی حاجتی، عضو شورای شهر شیراز که به دلیل حمایت از بهاییان و با قرار نظارت دادسرا از حضور در شورای شهر منع شده بود، امروز یکشنبه با لغو این قرار پس از نزدیک به ۴ ماه و نیم در جلسه شورای شهر شیراز حاضر شد. وی با بیان اینکه پرونده در حال طی کردن مسیر قانونی است گفت که منتظرم حکم نهایی توسط مقامات قضایی صادر و اعلام شود. آقای حاجتی در تاریخ ۵ مهرماه در پی انتشار یادداشتی با اتهام حمایت از بهاییان توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از ده روز با تودیع قرار وثیقه آزاد شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایلنا، مهدی حاجتی، عضو شورای شهر شیراز که مهرماه امسال با قرار نظارت دادسرا از حضور در شورای شهر منع شده بود، با لغو این قرار از امروز یکشنبه ۱۴ بهمن پس از نزدیک به ۱۳۰ روز در شورای شهر شیراز حضور یافت.

مهدی حاجتی با بیان اینکه حکم نهایی در حال طی کردن مسیر قانونی است افزود: منتظرم تا حکم نهایی توسط مقامات قضایی صادر و  اعلام شود.

رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورا عالی استان‌ها نیز با بیان اینکه فعالیت و حضور حاجتی در شورا قانونی است گفت: در ماه‌های گذشته مقامات قضایی قراری را صادر کردند که طبق آن آقای حاجتی تا تعیین و تکلیف قضایی اجازه ورود به شورا را نداشت که در حال حاضر این قرار لغو شد؛ به طوری که حضور حاجتی در شورا هیچ‌گونه منعی ندارد.

عبدالرزاق موسوی  افزود: صدور حکم نهایی پس از طی کردن مراحل قانونی خود توسط مقامات قضایی صادر می شود که بنده هیچ اطلاعی در این رابطه ندارم.

نایب رئیس شورای عالی استان‌ها ادامه داد: اگرچه در قانون اساسی آمده است که نمایندگان مجلس از مصونیت برخوردارند اما این موضوع برای نمایندگان شورا پیش بینی نشده است که در همین راستا شورای عالی استان‌ها پیشنهاد کرد شرایطی برای اعضای شوراهای شهر پیش‌بینی کنند که به تناسب وظایف و ماموریت‌هایی که دارند از یک سری حمایت‌ها برخوردار باشند.

رئیس  کمیسیون حقوق شهروندی شورای شیراز با ایلنا با بیان اینکه قرار نظارت قضایی که توسط مقامات قضایی صادر شده بود لغو شده، گفت: به دلیل اتمام مرحله تحقیقات پرونده قرار نظارت قضایی لغو و محدودیت‌های موجود برداشته شده است.

این عضو شورای شهر شیراز در تاریخ ۵ مهرماه به دلیل حمایت از بهاییان توسط یکی از نهادهای اطلاعاتی بازداشت و پس از ۱۰ روز در تاریخ ۱۵ مهرماه با تودیع قرار وثیقه و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده بود. آقای حاجتی با انتشار یادداشتی از ۲ تن از شهروندان بهایی که اواخر شهریورماه در شیراز دستگیر شدند، حمایت کرده بود.

وی تا امروز اجازه نیافته بود که در شورای شهر شیراز حضور داشته باشد.

این عضو شورای شهر شیراز پیش‌تر درباره‌ی اینکه در آن چند روزی که بازداشت شده بود به او چه گذشته است، گفته بود: “فعلا درباره‌ی آنچه بر من گذشته است صحبتی نخواهم کرد”.

مهدی حاجتی متولد ۱۳۵۸، نایب رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک و عضو کمیسیون حقوق شهروندی دوره پنجم شورای شهر شیراز است.

لازم به یادآوری است در آبان‌ماه سال جاری نیز مهدی مقدری عضو شورای شهر اصفهان به دلیل حمایت از مهدی حاجتی به پلیس امنیت این شهر احضار و مورد بازجویی قرار گرفت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید