خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۲ کارگر کشته و ۲ کارگر مصدوم شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران از مرگ و مصدومیت دو کارگر بر اثر ریزش آوار در محل گودبرداری شده خیابان فرمانیه تهران، خبر داد.

سید جلال ملکی با اشاره به اینکه ساعت ۱۱ و ۲۳ دقیقه صبح امروز یک مورد حادثه ریزش آوار در محل گودبرداری شده در خیابان فرمانیه تهران اتفاق افتاده بود، گفت: “بعد از اعزام دو ایستگاه آتش نشانی به محل حادثه، آتش‌نشانان از محبوس شدن دو نفر از کارگران زیر آوار مطلع شدند و با انجام ایمن‌سازی‌های مورد نظر عملیات آوار برداری و خاک برداری را آغاز کردند”.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران ادامه داد: “مدتی بعد از آغاز عملیات یکی از این افراد از زیر آوار بیرون آورده شد و به علت مصدومیت‌هایی که بر اثر ریزش آوار و مدفون شدن داشت توسط عوامل اورژانس به مراکز درمانی منتقل شد”.

وی با اشاره به اینکه عملیات آواربرداری برای یافتن کارگر دوم ادامه یافت، گفت: “متأسفانه بعد از گذشت حدود سه ساعت، پیکر بی جان این کارگر افغان که ۳۰ سال سن داشت از زیر آوار خارج شد”.

مرگ یک کارگر در اراک

به گزارش تابناک، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: “روز گذشته کارگری ۴۰ ساله در حین کار در یکی از خیابان‌های شهر اراک به علت سقوط یک لوله فلزی از یک جرثقیل، جان خود را از دست داد”.

سرهنگ محمود خلجی معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: “در ساعت ۱۱ و ۴۰ دقیقه روز گذشته ۷ بهمن‌ماه، در پی اعلام گزارشی از وقوع حادثه‌ای در حین کار در بلوار جهاد شهر اراک، بلافاصله تیم های امدادی و انتظامی به محل اعزام شدند”.

خلجی اظهار کرد: “در تحقیقات اولیه پیمانکار پروژه ساخت‌وساز به مأموران انتظامی گفت که دقایقی قبل یکی از لوله‌هایی فاضلاب که توسط جرثقیل در حال جابجایی بود، به علت نامعلومی از مقر خود خارج‌شده و به درون کانال سقوط می‌کند که منجر به فوت کارگری حدوداً ۴۰ ساله در حال کار در این کانال بود، می‌شود”.

وی خاطرنشان کرد: “جسد فرد فوت‌شده به سردخانه انتقال و برای بررسی بیشتر در این خصوص پرونده‌ای تشکیل و در حال سیر مراحل قانونی است”.

مصدومیت یک کارگر در دزفول

به گزارش ایلنا، امروز یک کارگر در شهرستان دزفول به چاهک آسانسور سقوط کرد.

حسین حسیناک فرمانده عملیات در این باره گفت: “ساعت ۹ و ۶ دقیقه صبح امروز طی تماسی با سامانه ۱۲۵ این سازمان گزارش سقوط کارگر ۲۴ ساله از طبقه سوم ساختمان نیمه کاره واقع در دانشگاه جندی شاپور شهرستان دزفول اطلاع رسانی شد”.

وی افزود: “ستاد فرماندهی عملیات سریعا اکیپ امداد و نجات سازمان را از ایستگاه‌های شماره یک و پنج به محل حادثه واقع در جاده دزفول اندیمشک اعزام کرد و بلافاصله اقدام به بیرون آوردن کارگر مصدوم کردند”.

حسیناک عنوان کرد: “در این حادثه که به علت بی احتیاطی و عدم رعایت اصول ایمنی بوجود آمد متاسفانه کارگر ساختمانی از روی داربست در طبقه سوم به درون چاهک آسانسور سقوط کرد که موجب شکسته شدن هر دو پای وی شد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید