خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  فقدان ایمنی کار؛ مرگ یک کارگر در تهران

فقدان ایمنی کار؛ مرگ یک کارگر در تهران

خبرگزاری هرانا – طی روز جاری، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، یک کارگر در تهران در پی ریزش آوار در زمین گودبرداری شده جان خود را از دست داد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از مرگ کارگری میانسال در پی ریزش آوار در زمین گودبرداری شده خبر داد.

سید جلال ملکی، در این باره گفت: “وقوع حادثه ریزش آوار در ساعت ۱۰ و ۴۲ دقیقه صبح امروز به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد که پی آن ستاد فرماندهی، آتش نشانان دو ایستگاه را به محل حادثه واقع در شهرک حکیمیه ۱۵متری شیرازی اعزام کرد”.

وی با اشاره به حضور عوامل آتش نشانی در محل حادثه افزود: “پس از حضور آتش نشانان در محل مشاهده شد که حادثه در قطعه زمینی به مساحت ۵۰۰ مترمربع که حدود  ۱۰ متر گودبرداری شده بود رخ داده و در حالی که کارگران در حال کار بودند، بخشی از دیوار ضلع شرقی تخریب شده و ریزش کرده است”.

ملکی با بیان اینکه خاک سست بوده و ریزش کرده بود، اظهار کرد: “برابر اظهارات افراد حاضر در محل یک نفر در زیر آوار محبوس شده بود که آتش نشانان همزمان اقدام به آواربرداری و جستجو کرده و دقایقی بعد کارگر ایرانی حدودا ۴۲ ساله را که کاملا در زیر آوار محبوس شده بود، پیدا کرده و خارج کردند”.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به تحویل کارگر به عوامل اورژانس اظهار کرد: “بررسی علائم حیاتی این کارگر نشان داد که متاسفانه این فرد به دلیل شدت آسیب وارده جان خود را از دست داده است”.

وی ادامه داد: “آتش نشانان پس از ایمن سازی محل و پایان عملیات آواربرداری و جستجو به عملیات خود خاتمه داده و محل را به عوامل شهرداری و انتظامی تحویل دادند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید