خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  اعتصاب غذای محمود ناجی، زندانی محبوس در زندان اوین

اعتصاب غذای محمود ناجی، زندانی محبوس در زندان اوین

خبرگزاری هرانا – محمود ناجی، زندانی امنیتی محبوس در زندان اوین، از روز سه‌شنبه ۲ بهمن ماه به دلیل عدم رسیدگی مسئولان به خواسته‌هایش مجدداً دست به اعتصاب غذا زده است. وی پیشتر در تاریخ ۱۹ آذرماه در اعتراض به عدم پاسخگویی مسئولان در ارتباط با اتهامات و پرونده‌اش و همچنین عدم موافقت با مرخصی خود دست به اعتصاب غذا زد و پس از دو هفته با وعده مساعد مسئولان زندان مبنی بر رسیدگی به خواسته‌هایش به اعتصاب غذای خود پایان داده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز سه‌شنبه ۲ بهمن‌ماه ۹۷، محمود ناجی، زندانی امنیتی محبوس در زندان اوین به دلیل عدم رسیدگی مسئولین زندان به خواسته‌هایش دست به اعتصاب غذا زده است.

محمود ناجی به دلیل عدم موافقت مسئولان با مرخصی خود دست به اعتصاب غذا زده است. خواسته دیگر این زندانی رسیدگی مجدد و شفاف‌سازی پرونده و اتهاماتش است. وی مدعی است که تاکنون علیرغم درخواست‌های مکررش اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است.

محمود ناجی پیشتر نیز در تاریخ ۱۹ آذرماه نیز در همین رابطه دست به اعتصاب غذا زد و در تاریخ ۴ دی‌ماه با وعده مساعد مسئولین مبنی بر رسیدگی به خواسته‌هایش به اعتصاب غذای خود پایان داده بود.

لازم به ذکر است محمود ناجی، ۳۸ ساله از سال ۸۸ به اتهاماتی از جمله “همکاری با دولت متخاصم” به ۱۰ سال حبس محکوم شد. آقای ناجی مردادماه سال جاری از زندان رجایی شهر کرج به اندرزگاه ۸ سالن ۱۰ زندان اوین منتقل شده است.

بسیاری از زندانیان در ایران به عنوان آخرین راه برای رسیدن به خواسته‎هایشان دست به اعتصاب غذای اعتراضی می‌زنند. بسیاری از این اعتصاب‌ها در اعتراض به عدم رسیدگی به مشکلات پرونده، مراعات نشدن حقوق زندانی و یا بازداشتی و بلاتکلیفی‌های بلندمدت بوده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید