خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی, سایر گروهها  >  بازداشت سه شهروند توسط نیروهای امنیتی در خوزستان

بازداشت سه شهروند توسط نیروهای امنیتی در خوزستان

خبرگزاری هرانا – امروز چهارشنبه، سه شهروند عرب اهل شهرهای اهواز و شوش توسط نیروهای امنیتی استان خوزستان بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۳ بهمن‌ماه ۱۳۹۷، یک شهروند اهل اهواز و دو شهروند اهل شوش توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

هویت این شهروندان “حسن علوانی ساکن کوی علوی اهواز، قیس چایان (کعبى) ۲۵ ساله و مالک عبداللهى (کعبى) ۲۴ ساله از اهالی روستای خلف مسلم از توابع شوش” توسط هرانا احراز شده است.

بر اساس اطلاعات دریافتی حسن علوانی توسط نیروهای اطلاعات سپاه اهواز بازداشت شده است و تا لحظه تنظیم این گزارش هیچ اطلاع دقیقی از دلیل بازداشت و محل نگهداری وی در دست نیست.

قیس چایان و مالک عبداللهى نیز توسط نیروهای اداره اطلاعات شوش و بدون ارائه حکم قضایی در منزل شخصی خود بازداشت شده‌اند. نیروهای امنیتی در حین بازداشت، منزل این شهروندان را تفتیش کرده و برخی وسایل شخصی آنها را ضبط کرده و با خود بردند.

تاکنون از دلایل بازداشت این دو شهروند و محل نگهداری آنها اطلاعی در دست نیست.

گفتنی است روز یکشنبه ۳۰ دیماه ۱۳۹۷ یک شهروند عرب دیگر به نام “علی عیاشی” و در تاریخ ۲۳ دی‌ماه نیز دو شهروند به نام‌های “سامی صگوری” و “عبدالقادر دلفی” توسط مأموران امنیتی در استان خوزستان بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده بودند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید