خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  رهایی پنج محکوم به اعدام از مرگ از جمله یک کودک-مجرم

رهایی پنج محکوم به اعدام از مرگ از جمله یک کودک-مجرم

خبرگزاری هرانا – امروز چهارشنبه، چهار زندانی زن متهم به “قتل” از جمله یک کودک-مجرم در زندان شهر ری از اعدام رهایی یافتند. همچنین در خبری دیگر یک زندانی متهم به “قتل” در زندان رجایی شهر کرج در پای چوبه دار با گذشت اولیای دم از مرگ رهایی یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، امروز چهارشنبه ۳ بهمن‌ماه ۱۳۹۷، چهار زندانی زن محکوم به اعدام از جمله یک کودک-مجرم از مرگ رهایی یافتند.

این زندانیان پیشتر از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بودند.

عباسعلی دریانی رئیس شوراهای حل اختلاف استان تهران، در مراسم رهایی ۴ زندانی زن محکوم به اعدام مدعی شد: “امروز با همت خیرین شاهد رهایی این تعداد از زندانیان محکوم به اعدام از ندامتگاه شهرری هستیم”.

وی افزود: “مدت‌ها بود این چهار زن به دلایل مختلف در زندان تحمل کیفر می‌کردند که امروز با تلاش خیرین و مدیر کل زندان‌های استان تهران و رئیس کل دادگستری استان تهران شاهد آغاز مراحل آزادی آنها از زندان و بازگشت‌شان به آغوش خانواده‌هایشان هستیم”.

در ویدئویی که خبرگزاری ایسنا در این خصوص منتشر کرده یکی از زندانی که از اعدام رهایی یافته می‌گوید: “عفو بهم نخورد، به خاطر کم سن و سال بودن از اعدام نجات یافتم، به پرداخت ۱۹۰ میلیون تومان دیه و حبس محکوم شدم. ۱۰ سال است تحمل حبس می‌کنم و ۱۶ سالم بود مرتکب قتل شده بودم”.

سهراب نصرتی از اعدام نجات پیدا کرد

همچنین صبح امروز سازمان حقوق بشر ایران گزارش کرد که یک زندانی متهم به “قتل” در زندان رجایی شهر کرج در پای چوبه دار با گذشت اولیای دم از مرگ رهایی یافت.

هویت این زندانی “سهراب نصرتی” احراز شده است که روز پنج‌شنبه ۲۷ دی‌ماه جهت اجرای حکم به سلول انفرادی زندان رجایی شهر کرج منتقل شده بود.

در این گزارش آمده است که سهراب نصرتی متهم بود، سال ۱۳۹۳ یعنی زمانی که ۲۲ سال سن داشت مرتکب قتل دوست قدیمی خود کامران فردوسیان شده است.

مادر مقتول صبح امروز در زندان رجایی شهر کرج حاضر شد و بزرگوارانه بدون قید و شرط در پای چوبه دار از اعدام سهراب نصرتی صرف نظر کرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید