خبرگزاری هرانا

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۹ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۹ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز سه شنبه، جمعی از بازنشستگان فرهنگی و سایر بازنشستگان کشوری در مقابل ساختمان وزارت کار در تهران، جمعی از کارگران کارخانه قفلکار در مقابل ساختمان دادگستری شهرستان البرز، جمعی از کارگران شهرداری در شهرهای لوشان، مریوان، بروجرد، اندیمشک، جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین در رشت، جمعی از پیمانکاران شهرداری تهران و جمعی از کارگران پتروشیمی پارس عسلویه در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، امروز سه‌شنبه ۲ بهمن ماه ۱۳۹۷، جمعی از بازنشستگان فرهنگی و سایر بازنشستگان کشوری در اعتراض به برآورده ‌نشدن مطالبات خود، در مقابل ساختمان وزارت کار در تهران، اقدام به برگزاری تجمع کردند.

شرکت کنندگان در این تجمع نسبت به پخش فیلمی از اعترافات اسماعیل بخشی، سپیده قلیان و علی نجاتی که طی روزهای گذشته در ویژه برنامه “طراحی سوخته” در صدا و سیمای ایران پخش شد نیز اعتراض کردند و شعار “شکنجه، مستند، دیگر اثر ندارد” را سر دادند.

معترضان حاضر در این تجمع، همچنین شعارهایی از جمله “اختلاسا کم بشه مشکل ما حل میشه”، “زندانی سیاسی آزاد باید گردد”، “فریاد فریاد از این همه بیداد” سر دادند.

این بازنشستگان در اعتراض به وضعیت بد معیشتی و بیمه‌ای خود گفتند: “از آینده صندوق‌های بازنشستگی بیمناکیم؛ اگر قرار باشد به بحران صندوق‌ها رسیدگی نشود، اوضاع از این هم بدتر خواهد شد”.

بازنشستگان خواستار توجه کمیسیون تلفیق بودجه به مطالبات بازنشستگان ازجمله ضرورت «همسان‌سازی»، ارتقای خدمات بیمه‌ای و بهبود صندوق‌ها هستند و از وزارت کار نیز می‌خواهند که رفاه بازنشستگان را در اولویت قرار دهد.

تجمع کارگران کارخانه قفل‌کار قزوین

به گزارش ایلنا، امروز سه‌شنبه ۲ بهمن ماه ۱۳۹۷، جمعی از کارگران کارخانه قفلکار در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی خود، در مقابل ساختمان دادگستری شهرستان البرز، اقدام به برگزاری تجمع کردند.

کارگران با مراجعه به دادگستری شهرستان البرز از مسئولان قضایی این شهرستان درخواست استمداد کردند.

کارگران کارخانه قفل کار قزوین، گفتند: “صبح امروز برای استمداد به دادگستری شهرستان البرز مراجعه کردیم تا مسئولان قضایی این شهرستان پیگیر مشکلاتمان باشند”.

از قرار معلوم این واحد تولیدکننده قفل و یراق‌آلات درهای چوبی (که از دی ماه سال ۹۶ تعطیل اعلام شده)، اخیرا با حکم دادگستری شهرستان البرز برای پرداخت مطالبات کارگران و سایر بدهی‌های کارخانه بعد از چند مرحله مزایده به فروش رسیده است.

کارگران که خواهان وصول طلب مزدی چندین ساله خود هستند، می‌گویند: “از مسئولان دادگستری شهرستان البرز در خواست داریم مبلغی که از فروش این کارخانه بدست آمده را به دلیل مشکلات مالی که هر یک از کارگران طی چند سال گذشته در نتیجه دریافت نکردن سالها دستمزد با آن موجه شده‌اند، هرچه سریعتر به حساب کارگران واریز کنند”.

طبق اظهارات کارگران قفل‌کار؛ آنها پیگیری‌های زیادی برای وصول مطالبات خود از سال ۸۹ به بعد (همزمان با شروع مشکلات کارخانه) انجام داده‌اند که در نهایت در سال جاری مسئولان قوه قضائیه با درخواست شکایت کارگران موضوع مطالبات آنها را به صورت جدی پیگیری کردند.

کارگران قفل‌کار گفتند: “دادگستری شهرستان البرز با فروش کارخانه به یک سرمایه‌گذار جدید ضمن راه‌اندازی دوباره این کارخانه در عین حال منابع مالی برای پرداخت مطالبات معوقه مزدی حدود ۷۰ کارگر را فراهم کرد”.

آنها اظهار داشتند: “بعد از گذشت دو ماه از فروش کارخانه هنوز مطالبات معوقه مزدی به دلیل طولانی شدن روند قانونی آن به حساب کارگران طلب کار واریز نشده و ما کارگران خواستار تسریع در پرداخت‌ها هستیم”.

تجمع کارگران شهرداری لوشان

به گزارش ایلنا، امروز سه شنبه ۲ بهمن ماه ۱۳۹۷، جمعی از کارگران شهرداری لوشان در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی خود، در مقابل ساختمان شهرداری این شهر، اقدام به برگزاری تجمع کردند.

شماری از کارگران تجمع‌کننده گفتند: “از روز یکشنبه ۳۰ دی‌ماه تاکنون برای پرداخت مطالبات‌مان بارها اعتراضاتی داشته‌ایم”.

یکی از کارگران فضای سبز شهرداری لوشان گفت: “هفت ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده داریم، همچنین جدا از دستمزد حق بیمه ما چندین ماه به تاخیر افتاده است”.

این کارگران که خواستار دریافت مطالبات معوقه خود هستند، در ادامه افزودند: “مسئولان مربوطه در خصوص پرداخت معوقات مزدی وعده‌هایی داده‌اند اما هنوز محقق نشده است”.

از قرار معلوم تعدادی از کارگران در پیگیری مطالبات مزدی خود به دفتر امام جمعه شهر لوشان نیز مراجعه کرده‌اند.

لوشان ازجمله شهرهای بخش مرکزی شهرستان رودبار در استان گیلان است.

کارگران شهرداری مریوان سفره خالی پهن کردند

به گزارش ایلنا، امروز سه‌شنبه ۲ بهمن ماه ۱۳۹۷، جمعی از کارگران شهرداری مریوان در اعتراض به معوقات مزدی خود با پهن کردن سفره خالی در مقابل ساختمان شهرداری این شهر، اقدام به برگزاری تجمع کردند.

این کارگران که در بخش‌های مختلفِ فضای سبز، جمع‌آوری زباله و خدمات شهری اشتغال دارند، بین یک تا چند ماه معوقات مزدی پرداخت نشده دارند.

شهرداری مریوان، کم شدن درآمدها و بدهی‌های انباشته نهاد شهرداری که زاییده مدیریت قبلی‌ست را دلیل تاخیر در پرداخت مطالبات کارگران می‌داند.

با این حال کارگران گفتند که سفره‌هایمان خالی‌ست و بیش از این نمی‌توانیم منتظر بمانیم که شهرداری منبع درآمد پیدا کند.

تجمع کارگران شهرداری بروجرد؛ ۹ ماه حقوق معوقه پرداخت نشده است

به گزارش تسنیم، امروز سه‌شنبه ۲ بهمن ماه ۱۳۹۷، جمعی از کارگران شهرداری بروجرد در اعتراض به معوقات مزدی ۹ ماهه خود، در مقابل ساختمان شهرداری این شهر اقدام به برگزاری تجمع کردند.

تعدادی از کارکنان و کارگران شهرداری بروجرد با تجمع مقابل شهرداری مرکزی خواستار تعطیلی کامل این نهاد شدند. این روزها شهرداری مرکزی بروجرد  برای عدم حضور شهردار و عدم رسیدگی مسئولین در این حوزه حتی با وجود سرپرست از حالت عادی خارج‌شده و کارمندان و کارگران خواستار تحقق وعده‌ها و پرداخت ۹ ماه حقوق معوقه شده‌اند.

این درحالی است که تجمع کنندگان در روزهای گذشته پس از تجمع مقابل شهرداری مرکزی به سمت شورای شهر حرکت کرده و خواستار سامان‌دهی به اوضاع شهرداری و پرداخت حقوق معوقه خود شدند.

کارگران شهرداری بروجرد نیز در ماه گذشته به مدت هفت روز متوالی با تجمع مقابل فرمانداری و شهرداری مرکزی اعتراض خود را نسبت به پرداخت نشدن حقوق‌های معوقه اعلام کرده بودند، در آن روز به کارگران وعده‌هایی داده شد، اما هنوز خبری از عملی‌نشدن این وعده‌ها نیست.

تجمع کارگران شهرداری اندیمشک

به گزارش هرانا، امروز سه‌شنبه ۲ بهمن ماه ۱۳۹۷، جمعی از کارکنان فضای سبز شهرداری اندیمشک در اعتراض به معوقات مزدی و بیمه ای ۷ ماهه خود، در مقابل ساختمان فرمانداری این شهرستان اقدام به برگزاری تجمع کردند.

تجمع مالباختگان موسسه کاسپین در رشت

به گزارش هرانا، امروز سه‌شنبه ۲ بهمن ماه ۱۳۹۷، جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین در رشت، در مقابل دفتر این موسسه به برآورده ‌نشدن مطالبات خود، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

اعتراض سپرده‌گذاران موسسه‌های مالی و اعتباری از دو سال پیش آغاز شد و دولت و بانک مرکزی پرداخت مطالبات سپرده‌گذاران از طریق بانک‌های دولتی و خصوصی را متعهد شدند.

بر اساس ادعای بانک مرکزی تا به حال مطالبات بیش از ۹۵ درصد سپرده‌گذاران پرداخت شده است.

تجمع پیمانکاران شهرداری تهران

به گزارش هرانا، امروز سه‌شنبه ۲ بهمن ماه ۱۳۹۷، جمعی از پیمانکاران شهرداری تهران در اعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان از سوی شهرداری، در مقابل شورای شهر تهران تجمع کردند.

تجمع کارگران پتروشیمی پارس عسلویه

به گزارش هرانا، امروز سه‌شنبه ۲ بهمن‌ماه ۱۳۹۷، جمعی از کارگران پتروشیمی پارس عسلویه که در اعتراض به اخراج خود از کار دست به تجمع اعتراضی زده بودند توسط نیروهای انتظامی بازداشت شدند.

هویت و تعداد دقیق بازداشت شدگان کماکان در دست بررسی است.

این کارگران در مقابل ساختمان مدیریت کار و خدمات اشتغال این شرکت با مسدود کردن درب ساختمان اعتراض خود را به گوش مسئولین رساندند و در پی آن توسط نیروهای انتظامی بازداشت شدند.

ویدئویی از بازداشت کارگران معترض پتروشیمی پارس عسلویه در فضای مجازی پخش شده است که در آن نیروهای انتظامی این کارگران را با تهدید و الفاظ رکیک بازداشت می‌کنند.

شرکت پتروشیمی پارس در اسفندماه ۱۳۷۷ تاسیس و به نام شرکت پتروشیمی عسلویه به ثبت رسیده و فعالیت‌های آن از مهرماه همان سال شروع شد. نام این شرکت در اردیبهشت‌ماه ۱۳۷۹ به پتروشیمی پارس تغییر یافت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید