خبرگزاری هرانا

    خانه  > اعدام  >  رهایی از اعدام یک زندانی در تهران

رهایی از اعدام یک زندانی در تهران

خبرگزاری هرانا – یک زندانی متهم به “قتل” در تهران پس از گذشت ۶ سال با رضایت اولیای دم از اعدام رهایی یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از روزنامه ایران، یک زندانی که متهم است به خاطر دختر مورد علاقه‌اش دوست خود را با چاقو کشته بود توانست از خانواده مقتول رضایت بگیرد و از اعدام نجات یابد.

ماجرا از شش سال قبل با درگیری خونین دو پسر جوان در جنوب تهران آغاز شد که مأموران کلانتری در محل جنایت حضور یافتند و با جسد خونین پسر جوانی به نام رامین روبه‌رو شدند.

بر اساس این گزارش متهم به قتل که از محل حادثه گریخته بود مدتی بعد به خاطر حمل مواد مخدر دستگیر شد. وی پس از بازجویی به قتل عمد دوستش اعتراف کرد و گفت: “چند ماه قبل با دختری به نام سمیرا آشنا شدم اما مدتی بعد رفتارش با من تغییر کرد وقتی پیگیری کردم متوجه شدم دوستم رامین با سمیرا رابطه دارد و همین قضیه باعث شد با او درگیر شوم روز حادثه در جریان درگیری با چاقویی که همراهم بود ناخواسته او را کشتم و از محل حادثه فرار کردم”.

فرید ۲۹ ساله پس از محاکمه در دادگاه کیفری یک استان تهران به اتهام قتل عمد به اعدام محکوم شد و در حالیکه خودش را برای اجرای حکم آماده کرده بود خانواده‌اش توانستند با جلب رضایت اولیای دم او را از اعدام نجات دهند.

صبح روز گذشته ۱ بهمن ماه این متهم از زندان به شعبه دوم دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی محسن زالی و با حضور یک مستشار منتقل شد تا از نظر جنبه عمومی و اعمال ماده ۶۱۲ قانون مجازات اسلامی تحت محاکمه قرار گیرد.

او در دفاع از خود گفت: “من اتهام را قبول دارم اما روز حادثه از روی عمد دوستم را نکشتم و ناخواسته از روی عصبانیت با هم درگیر شدیم و این ماجرای تلخ اتفاق افتاد. الان شش سال است که در زندان هستم و تقاضای عفو و بخشش دارم”.

پس از پایان اظهارات متهم قضات برای صدور حکم وارد شور شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید