خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, کارگران  >  معوقات مزدی کارگران پروژه متروی اهواز و معلمان خرید خدمات آموزشی

معوقات مزدی کارگران پروژه متروی اهواز و معلمان خرید خدمات آموزشی

خبرگزاری هرانا – کارگران پروژه متروی اهواز برای چندمین بار از معوقات مزدی خود خبر دادند و گفتند که مدیریت شرکت کیسون معادل یک ماه از مجموع ۱۸ ماه معوقات مزدی کارگران را پرداخت کرد اما نگرانی از وضعیت نامعلوم مابقی مطالبات، باعث شد کارگران امروز نیز اعتراضات خود را دنبال کنند. بنا بر خبری دیگر، نماینده مردم خوی در مجلس با انتقاد از عملکرد وزیر آموزش و پرورش گفت که یک سال از عدم پرداخت مطالبات نیروهای خدمات آموزشی یعنی معلمان حمایتی گذشته است، اما تاکنون برای پرداخت آن اقدامی صورت نگرفته است؛ ضمن اینکه بیمه کامل آنها پرداخت نشده و قراردادی هم با آنها بسته نشده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، تقریبا از یک و نیم ماه قبل؛ بیش از ۱۸۰ کارگر پروژه ساخت قطار شهری اهواز (مترو) به نحوه پرداخت مطالبات خود اعتراض داشته‌اند.

 تعدادی از کارگران پروژه ساخت «متروی اهواز» گفتند: “مدیریت شرکت کیسون معادل یک ماه از مجموع ۱۸ ماه معوقات مزدی کارگران را پرداخت کرد اما نگرانی از وضعیت نامعلوم مابقی مطالبات، باعث شد کارگران امروز نیز اعتراضات صنفی خود را دنبال کنند”.

آنها با بیان اینکه کارگران خواهان مشخص شدن وضعیت مابقی مطالبات خود هستند، گفتند: “به نقل از مدیرعامل قطار شهری اهواز به کارگران گفته شده شورای تامین استان به مدیران شرکت پیمانکاری کیسون به عنوان مجری پروژه قطار شهری ضرب‌العجل پرداخت معوقات مزدی را حداکثر تا روز شنبه داده‌اند در غیر این صورت مطالبات کارگران به صورت قانونی پیگیری خواهند شد”.

مطالبات مزدی معلمان خرید خدمات آموزشی

به گزارش فارس، نماینده مردم خوی در مجلس گفت: “دولت باید در زمینه همسان سازی حقوق بازنشستگان، نیروهای قراردادی و پرداخت مطالبات نیروهای خدمات آموزشی اقدامات اساسی انجام دهد”.

سید تقی کبیری نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی در صحن علنی مجلس خطاب به رئیس جمهور و هیات دولت گفت: “باید اقدامات لازم در جهت همسان سازی حقوق نیروهای قراردادی انجام شود تا آنها بیش از این دچار مشکلات اقتصادی نشوند”.

وی در تذکر به محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش افزود: “یک سال از عدم پرداخت مطالبات نیروهای خدمات آموزشی یعنی معلمان حمایتی گذشته است، اما تاکنون برای پرداخت آن اقدامی صورت نگرفته است، ضمن اینکه بیمه کامل آنها پرداخت نشده و قراردادی هم با آنها بسته نشده است”.

نماینده مردم خوی در مجلس تصریح کرد: “با توجه به مشکلات عدیده ای که برای بازنشستگان ایجاد شده و آنها را تحت فشار اقتصادی قرار داده است، بنابراین لازم باید اقداماتی در راستای همسان سازی حقوق آنها صورت گیرد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید