خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, سایر گروهها  >  دو شهروند اهل پیرانشهر جمعا به ۱۴ سال حبس محکوم شدند

دو شهروند اهل پیرانشهر جمعا به ۱۴ سال حبس محکوم شدند

خبرگزاری هرانا – محمد پتایش و کمال عبداللهی، دو شهروند اهل پیرانشهر محبوس در زندان ارومیه، از بابت اتهامات امنیتی توسط دادگاه انقلاب ارومیه مجموعاً به ۱۴ سال حبس تعزیری محکوم شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز یکشنبه ۳۰ دی‌ماه ۱۳۹۷، حکم صادره توسط دادگاه انقلاب ارومیه از بابت اتهام “جاسوسی برای آمریکا” به محمد پتایش و کمال عبداللهی در زندان ارومیه ابلاغ شد. بر اساس این حکم این دو شهروند هر کدام به ۷ سال زندان محکوم شدند.

یک منبع مطلع در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: “کمال عبداللهی در دادگاه انقلاب ارومیه از بابت اتهام “جاسوسی برای آمریکا” محاکمه و به ۷ سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم روز گذشته در زندان ارومیه به وی ابلاغ شد. اطلاعات سپاه در کیفرخواستی که برای دادگاه انقلاب ارومیه ارسال کرده بود بر اتهام “جاسوسی برای آمریکا” کمال عبداللهی و محمد پتایش تاکید کرده و برای آنها درخواست حکم اعدام کرده بود”.

صبح امروز نیز مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان از محکومیت محمد پتایش به ۷ سال حبس تعزیری توسط دادگاه انقلاب ارومیه خبر داده بود.

کمال عبداللهی روز چهارشنبه ۱۰ مردادماه در شعبه ۶ بازپرسی دادگاه انقلاب ارومیه مورد بازپرسی و تفهیم اتهام قرار گرفته بود. وی در تاریخ ۱۵ اردیبهشت ماه سال جاری بازداشت و پس از سه ماه از بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه به بند ۳-۴ عمومی این زندان منتقل شده بود.

محمد پتایش سەشنبه ٩ مردادماه جهت تکمیل بازجویی‌ها از بازداشتگاه اطلاعات سپاه در ارومیه به بازداشتگاه سپاه پیرانشهر منتقل شده و نهایتا پس از اتمام بازجویی‌ها در پاییز ۹۷ به زندان ارومیه  منتقل شده بود. وی روز سه‌شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۶ توسط ماموران اطلاعات سپاه پاسداران در پیرانشهر بازداشت و جهت بازجویی به بازداشتگاه این ارگان در ارومیه منتقل شده بود.

محمد پتایش

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید