خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران کارخانه لوله سازی خوزستان

معوقات مزدی کارگران کارخانه لوله سازی خوزستان

خبرگزاری هرانا – کارگران شاغل در کارخانه لوله‌سازی خوزستان دست‌کم ۱۵ ماه مطالبات مزدی و بیش از ۱۱ ماه مطالبات بیمه‌ای معوقه از کارفرما طلب دارند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، کارگران کارخانه لوله‌سازی خوزستان از شهریور ماه سال ۹۶ به دلیل آنچه از سوی کارفرما «مشکل نقدینگی و کمبود مواد اولیه» عنوان می‌شود، مزدی دریافت نکرده‌اند. کارگران گفتند که روی هم رفته بیش از ۱۵ ماه مطالبات مزدی معوقه دارند.

طبق اظهارات کارگران لوله‌سازی خوزستان؛ مطالبات معوق کارگران بین سال‌های ۹۲ تا ۹۵ نیز برای هر کارگر متفاوت است اما تعداد آن برای برخی کارگران به ۴۰ ماه نیز می‌رسد.

به گفته ‌آنان؛ کارگران این کارخانه که به غیر از حدود ۵ نفر همه قراردادی هستند، دست‌کم ۱۱ ماه مطالبات بیمه‌ای معوقه نیز دارند.

کارگران می‌گویند؛ “کارفرما ۶ ماه بیمه کارگران در سال ۹۵ را پرداخت نکرده و از سال ۹۷ نیز تنها مطالبات بیمه‌ای ۴ ماه اول کارگران پرداخت شده است”.

کارگران لوله‌سازی خوزستان که هفته گذشته یک ماه مطالبه معوق مزدی سال گذشته را دریافت کرده‌اند، می‌گویند: “به دلیل بالا رفتن سن و سالشان نمی‌توانند شغل دیگری پیدا کنند و اغلب کارگران برای اینکه بتوانند بازنشست شوند، هنوز در این واحد تولیدی مشغول به کار هستند”.

به گفته آنان؛ کارگران بازنشست شده نیز چندین ماه مطالبات معوقه دارند اما آن‌ها به علت دریافت حقوق بازنشستگی وضع بهتری نسبت به کارگران دارند.

غلامرضا عشقی (رییس هیات مدیره شرکت لوله‌سازی خوزستان) نیز مدعی شد: “این کارگران که هر دو ماه دستمزد یک ماه دریافت می‌کنند. به این معنا از شهریور سال گذشته تاکنون کارگران حدود ۷ ماه حقوق معوقه دارند”.

به گفته عشقی؛ “حدود ۱۰ سالی است که به دلیل «نبود سرمایه در گردش، مشکلات مالی و فروش» شرکت، دستمزد کارگران دست و پا شکسته پرداخت می‌شود”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید