خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  آریاسب باوند و مهی زاده پشت پناه، به حبس محکوم شدند

آریاسب باوند و مهی زاده پشت پناه، به حبس محکوم شدند

خبرگزاری هرانا – آریاسب باوند و مهی زاده پشت پناه دو زندانی محبوس در زندان اوین، توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ترتیب به ۲۲ سال و ۶ ماه و ۷ سال حبس تعزیری محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، محمدحسین آقاسی، وکیل مدافع آریاسب باوند عصر چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با اعلام این خبر گفت: “شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب موکلم را به اتهام «تشکیل و اداره گروه مخالف نظام» به ۱۵ سال، «فعالیت تبلیغی علیه نظام» به ۱۸ ماه و به اتهام «ورود و خروج غیرقانونی به کشور» به سه سال حبس و به اتهام «توهین به رهبری» به ۳ سال حبس محکوم کرده است که جمعاً ۲۲ سال و ۶ ماه می‌شود”.

این وکیل دادگستری افزود: “به خاطر اینکه موکلم بیش از سه عنوان اتهامی دارد، دادگاه در هر عنوان اتهامی اشد مجازات به اضافه نصف مجازات آن اتهام را در نظر گرفته است”.

آقاسی یادآور شد: “در صورت قطعیت یافتن این حکم، طبق قانون اشد مجازات یعنی ۱۵ سال حبس برای باوند اجرا می شود”.

وی که وکالت مهی زاد پشت پناه دیگر متهم این پرونده را هم بر عهده دارد افزود: “شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب وی را به اتهام عضویت در حزب خود ساخته اتحاد شورای استان‌ها به ۵ سال حبس، فعالیت تبلیغی علیه نظام به یکسال حبس و ورود غیرقانونی به کشور به یکسال محکوم کرد و در صورت قطعیت یافتن، ۵ سال حبس اجرا می شود”.

لازم به ذکر است که آریاسب باوند در ۲۱ بهمن سال ۹۶ در هنگام ورود به کشور بازداشت و هم اکنون در بند ۴ زندان اوین نگهداری می‌شود.

بر اساس گزارش ایرنا، مهی زاده پشت پناه، دیگر متهم این پرونده نیز سال گذشته به همراه آریاسب باوند در حین ورود به کشور بازداشت شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید