خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  یک زندانی در ملا عام در فلاورجان اعدام شد/ تصاویر

یک زندانی در ملا عام در فلاورجان اعدام شد/ تصاویر

خبرگزاری هرانا – سحرگاه امروز، متهم به قتل “ملیکا” دختر بچه ۵ ساله فلاورجانی در یکی از میادین اصلی شهر فلاورجان و در ملا عام اعدام ‌شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، امروز سه‌شنبه ۲۵ دی ماه ۱۳۹۷، رییس کل دادگستری اصفهان از اعدام زندانی متهم به قتل “ملیکا” دختر بچه ۵ ساله فلاورجانی در ملا عام خبر داد.

احمد خسروی وفا در این باره اظهار کرد: “سحرگاه امروز حکم اعدام محمدجواد شمس که به اتهام قتل عمد ملیکای ۵ ساله، اھل و ساکن فلاورجان اصفهان در شعبه اول دادگاه کیفری یک دادگستری استان به اعدام محکوم شده بود، در یکی از میادین اصلی شهرستان فلاورجان و در ملأ عام به اجرا درآمد”.

وی گفت: متهم این پرونده در مھر ماه سال جاری در پی یک معامله شوم مواد مخدر، ملیکا طفل ۵ ساله فلاورجانی را به گروگان گرفته و به قتل رسانیده بود و دستگیر و در کمترین زمان مورد محاکمه قرار گرفت.

خسروی وفا افزود: “در این پرونده قضات شعبه اول دادگاه کیفری یک استان اصفھان متھم را به جھت قتل ملیکا به قصاص، نسبت به زنای به عنف به فرد دیگری به اعدام، آدم ربایی ۲۰ سال حبس، ایراد ضرب و جرح عمدی به ۷ سال حبس، از بابت حبس غیر قانونی طفل و خواھر و برادر وی به ۴ سال حبس و برای کودک آزاری به ۹ ماه حبس و نیز پرداخت دیه در حق اولیای دم و شکات محکوم نمودند”.

رئیس کل دادگستری اصفهان در تاریخ ۱ دی ماه از تایید حکم اعدام این زندانی در دیوان عالی کشور خبر داده بود. وی پیش‌تر نیز در تاریخ ۲۴ آبان ماه از صدور حکم اعدام این زندانی خبر داده بود.

در تاریخ ۷ مهرماه ۹۷، فریبا کلانتری رئیس اداره بهزیستی فلاورجان در مهرماه سال جاری از مرگ کودک ۵ ساله بر اثر ضرب و شتم در فلاورجان خبرداده بود.

شهرستان فلاورجان در جنوب غربی شهر اصفهان واقع گردیده است.

بنا بر گزارش نهادهای بین‌المللی، ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام، رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.

بر اساس گزارش مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در دوره یکساله (اول ژانویه ۲۰۱۸ تا ۲۰ دسامبر ۲۰۱۸) دست‌کم ۲۳۶ شهروند اعدام شدند و ۱۹۵ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۶ کودک-مجرم اشاره کرد و همین‌طور به محل اجرای ۱۳ حکم اعدام که در ملأعام بوده است.

بنا بر همین گزارش بیش از ۷۲ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که اصطلاحاً آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند.

برای اطلاعات بیشتر به گزارش سالانه میلادی هرانا (ویژه ۲۰۱۸) مراجعه کنید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید