خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  سه شهروند بلوچ با قرار وثیقه از زندان زاهدان آزاد شدند

سه شهروند بلوچ با قرار وثیقه از زندان زاهدان آزاد شدند

خبرگزاری هرانا – سه شهروند بلوچ که در تاریخ ۲۴ آذرماه در شهرستان قصرقند پس از انفجار خودروی بمب‌گذاری شده در چابهار بازداشت شده بودند، روز سه‌شنبه هفته گذشته با قرار وثیقه آزاد شدند. در تاریخ ۱۸ آذرماه فرمانده نیروی انتظامی استان سیستان و بلوچستان از دستگیری تعدادی از شهروندان توسط نهادهای امنیتی پس از انفجار خودروی بمب‌گذاری شده در چابهار خبر داده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل ار کمپین فعالین بلوچ، روز سه‌شنبه ۱۸ دی‌ماه ۱۳۹۷، سه شهروند بلوچ که در ارتباط با انفجار خودروی بمب‌گذاری شده در چابهار بازداشت شده بودند، با قرار وثیقه ۱۵۰ میلیون تومانی موقتا از زندان زاهدان آزاد شدند.

هویت این سه شهروند “محمد دامنی ۱۹ ساله، اختر آسکانی ۱۸ ساله و مراد بخش آسکانی ۱۸ ساله” احراز شده است.

بر اساس این گزارش، نیروهای امنیتی در حین بازداشت این شهروندان محل سکونت آنها را محاصره و بدون ارائه برگه قضایی با ایجاد رعب و وحشت آنها را بازداشت کرده بودند. این گزارش می‌افزاید که این شهروندان جهت تعویض پلاک به دزبن قصرقند رفته و شب را در منزل دوست خود مانده بودند که همان شب به همراه دو تن دیگر به نام‌های جواد رئیسی و داود رئیسی بازداشت شده‌اند.

تا لحظه تنظیم این خبر از وضعیت و محل نگهداری داود رئیسی و جواد رئیسی، دو بازداشتی دیگر این پرونده اطلاعی در دست نیست.

لازم به ذکر است چندی پیش فرمانده نیروی انتظامی استان سیستان و بلوچستان از دستگیری تعدادی از شهروندان پس از انفجار خودروی بمب‌گذاری شده در چابهار  خبر داد و اعلام کرد که تعداد نامشخصی توسط نهادهای امنیتی بازداشت شده‌اند.

روز پنجشنبه ۱۵ آذرماه، در پی “حمله انتحاری” به مقر فرمانداری انتظامی چابهار در استان سیستان بلوچستان دست‌کم دو تن کشته و ده‌ها تن زخمی شدند. در جریان این حمله فرد مهاجم نیز کشته شده است. بنابر برخی گزارش‌ها گروه “انصارالفرقان” مسئولیت این حمله را به عهده گرفته بود. در این حادثه یک مامور نیروی انتظامی با درجه ستوان دوم به نام “داریوش رنجبر” و یک سرباز وظیفه به نام “ناصر درزاده” جان باخته و دستکم ۴۲ تن زخمی شدند.

هرچند انتظار می‌رود عوامل و مسئولان احتمالی این حمله تحت پیگرد قانونی قرار گرفته و پاسخگو شوند اما با توجه به سوابق دستگاه‌های امنیتی بیم آن می‌رود که تحت تأثیر شرایط این حادثه، افرادی مورد برخورد شتاب‌زده قرار گیرند که نقشی در این حادثه نداشته و یا از شیوه‌های غیرانسانی برای بازجویی یا مجازات مظنونین این حادثه استفاده شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید