خبرگزاری هرانا

    خانه  > اعدام  >  رهایی از اعدام دو زندانی در کرج و یاسوج

رهایی از اعدام دو زندانی در کرج و یاسوج

خبرگزاری هرانا – دو زندانی متهم به “قتل” در شهرهای کرج و یاسوج با رضایت اولیاء دم مقتول از مرگ رهایی یافتند. همچنین اداره کل زندانهای استان البرز اعلام کرد که در سال ۱۳۹۶، هفده نفر با رضایت اولیای دم از مرگ رهایی یافتند و ۶ نفر هم در مرحله نهایی شدن رضایت قطعی شاکی در پرونده اعدام هستند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از صدا و سیما، یک زندانی متهم به قتل در کهگیلویه و بویراحمد پس از یازده سال حبس با رضایت اولیاء دم پای چوبه دار بخشیده شد.

رئیس اداره زندان یاسوج گفت: “با رضایت اولیای دم و تلاش شبانه روزی شورای حل اختلاف زندان مرکزی یاسوج زندانی (ا- ک) که به اتهام  قتل به اعدام محکوم شده بود؛ از چوبه‌ی دار رهایی یافت”.

بیژن شجاعیان افزود: “زندانی جوان ۴۰ ساله به نام (االف ـ ک) از شهرستان کهگیلویه که از ۱۸ شهریورماه سال ۸۶ به اتهام قتل عمد به موجب حکم صادره از دادگاه کیفری محکوم به اعدام شده و حکم صادره از سوی دیوان عالی کشور نیز مورد تأیید قرار گرفته بود با رضایت اولیاء دم از زندان آزاد و به آغوش خانواده بازگشت”.

رهایی از اعدام یک زندانی زن در استان البرز

به گزارش ایسنا، اداره کل زندان‌های استان البرز از رضایت یک پدر از اعدام قاتل دخترش خبر داده و اعلام کرده کهمتهم به قتل مادر این دختر بوده است.

اولیای دم در این خصوص گفت: “مددکار احتماعی به من زنگ زد و گفت به خاطر بیماری صعب العلاج، ایشان در بیمارستان بستری هستند و فعلاً موقتا ً بنا بر رأی قاضی و دادستان اجرای حکم اعدام منتفی شده است و از من خواستند بیایم دادگاه که بعد از توضیحات ایشان و سایر حضار از اعدام این فرد گذشتم هر چند می‌دانم که این داغ مادام العمر با ماست.”

لیلا زنگنه، مددکار اجتماعی بند زنان زندان فردیس در خصوص این پرونده توضیحاتی ارائه کرد.

زنگه گفت: “از همان پنج سال گذشته همزمان با ورود خانم «ف. ر» به ندامتگاه فردیس، پرونده مددکاری وی توسط ناصر باقری رئیس دایره مددکاری ندامتگاه فردیس تشکیل شد، ایشان هم در همان اوایل پیگیری‌های خوبی داشتند ولی کارشان به دلیل عدم حمایت‌های لازم خانواده به تعویق افتاد و این پرونده به بنده ارجاع داده شد”.

وی ادامه  داد: “این سه سال خیلی شرایط سختی بود؛ از آن طرف مددجو دارای بیماری استخوانی که مشکوک به کانسر (سرطان ) بود و از سوی دیگر هزینه‌های بالای آن که توسط اداره زندان‌ها پرداخت می‌شد و نیز شرایط روحی و روانی مددجو و همچنین بسیار موارد دیگر، فرایند اخذ رضایت را برای ما هر روز سخت‌تر می‌کرد اما خوشبختانه بعد از تماس با شاکی پرونده، شاهد رضایت ایشان و آزادی مددجو هستیم”.

بنا بر اعلام اداره کل زندان‌های استان البرز، از زمان تشکیل کمیته صلح و سازش در استان البرز  در سال ۱۳۹۶ و به همت دایره مددکاری اجتماعی و مراقبت بعد از خروج و با مشارکت شورای حل اختلاف مستقر در زندان‌ها تا به این زمان، ۱۷ نفر رضایت قطعی و ۶ نفر هم در مرحله نهایی شدن رضایت قطعی شاکی در پرونده اعدام هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید