خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  یک نماینده مجلس؛ محمدرضا زائری ممنوع التصویر شد

یک نماینده مجلس؛ محمدرضا زائری ممنوع التصویر شد

خبرگزاری هرانا – اکبر رنجبرزاده، نماینده مجلس در تشریح جزئیات نشست مدیران صداوسیما و تهیه کننده برنامه “فرمول یک” با برخی نمایندگان در مجلس گفت که “در این جلسه تذکرات جدی بیان شده و حتی با درخواست ممنوع التصویری محمدرضا زائری که از سوی برخی از نمایندگان مطرح بوده موافقت شده است”. محمدرضا زائری نیز در این خصوص گفته است که “در چهل سالگی انقلابی که اساسا برای آزادی رخ داده است، کار به جایی رسیده که معاون سیما بابت یک دیالوگ ساده انتقادی در یک برنامه تلویزیونی به مجلس احضار شود و تعهد بدهد. سریال ارعاب و تهدید، تطمیع و تخویف، تکذیب صوری احضار ولی … همه چی آرومه”.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، اکبر رنجبرزاده، نماینده مردم اسدآباد و عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی، دیدار برخی مدیران سازمان صداوسیما و تهیه کننده برنامه “فرمول یک” را تشریح کرد و گفت: درباره صحن مجلس و زیر سؤال بردن آن در برنامه فرمول یک از شبکه یک سیما پخش شد، حرف‌های نامناسبی درباره مجلس شورای اسلامی زده شد.

عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی همچنین خاطرنشان کرد: در این جلسه همچنین این مطلب مطرح شد که فردی که از سر عصبانیت و به یکباره کلامی مبنی بر اینکه شرم بر مجلسی باد که… می‌گوید، طبیعتا در رسانه‌ها حضور چنین افراد و اشخاص ممکن است مشکل‌آفرین باشد.

وی بیان کرد: من فکر می‌کنم از برنامه‌های آتی صدا و سیما از حضور آقای زائری که شأن مجلس و جایگاه آن را زیر سوال برد استفاده نکنند، البته در روز گذشته در جلسه مذکور بنا بر قول رئیس سازمان صدا و سیما مقرر شد از حضور محمدرضا زائری در برنامه‌های صدا و سیما ممانعت به عمل آید.

رنجبرزاده در پاسخ به این سؤال که آیا محدودیتی برای تهیه‌کننده برنامه فرمول یک و این برنامه ایجاد شده است یا خیر،‌گفت: مطمئن باشید هر برنامه‌ای که منجر به آسیب به سطوح نظام و اعتماد عمومی مردم شده و چهره‌های خدوم نظام جمهوری اسلامی را تخریب کند حتما آن مجریان هم به حاشیه رانده خواهند شد، البته در جلسه روز گذشته هم صدا و سیما به ما قول داد که این اقدام را خواهد کرد.

وی در خاتمه گفت: من فکر می‌کنم که اگر کوچکترین تردیدی روی مجریان صدا و سیما داشته باشند که این مجریان برنامه را به سمت و سوی تخریب و اهانت سوق دهند و اعتماد عمومی مردم فرو بریزد، رئیس صدا و سیما کوتاهی نخواهد کرد و اقدامات پیشگیرانه‌ای را انجام خواهد داد.

اما این سخنان عضو هیئت رییسه مجلس از سوی محمدرضا زائری بدون پاسخ نماند. وی در پاسخ به این اظهارات در صفحه شخصی خود نوشت: “در چهل سالگی انقلابی که اساسا برای آزادی رخ داده است، کار به جایی رسیده که معاون سیما بابت یک دیالوگ ساده انتقادی در یک برنامه تلویزیونی به مجلس احضار شود و تعهد بدهد. سریال ارعاب و تهدید، تطمیع و تخویف، تکذیب صوری احضار ولی … همه چی آرومه”.

محمدرضا زائری، روحانی متولد سال ۱۳۴۹ در شهر کرمان است. زائری فعالیت‌های تبلیغی و سخنرانی‌های مذهبی را از سال ۶۵ آغاز کرده و از سال ۶۸ نیز در مدارس تدریس می‌کند. او با مجلات رشد، نشریات ابرار، نشریه خانه، مجله کمیک استریپ، نشریه محیا همکاری داشته است. وی مدتی نیز سردبیر روزنامه همشهری بوده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید