خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  زندان مسجد سلیمان؛ ضرب و شتم و بستن چند روزه یک زندانی به میله های هواخوری

زندان مسجد سلیمان؛ ضرب و شتم و بستن چند روزه یک زندانی به میله های هواخوری

خبرگزاری هرانا – عصر روز پنجشنبه یک زندانی متهم به محاربه در زندان مسجد سلیمان در پی درگیری لفظی با مسئولین این زندان توسط آنها مورد ضرب و شتم قرار گرفته است. مسئولین زندان پس از ضرب و شتم از روز واقعه تا کنون این زندانی را در محل هواخوری زندان به میله ها بسته اند امری که در تضاد با قوانین و مصداق شکنجه تلقی می شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز پنجشنبه ۱۳ دی‌ماه ۹۷، یک زندانی محبوس در زندان مسجد سلیمان توسط مسئولین این زندان مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.

هویت این زندانی “حسن (حسون) بیت عبدالله، فرزند عباس، ۳۳ ساله و از اهالی روستای درچال” احراز شده است.

یک منبع نزدیک به خانواده این زندانی در گفتگو با گزارشگر هرانا گفت: “حسن بیت عبدالله، پس از اعتراض به برخورد مسئولان زندان با سایر زندانیان، توسط مسئولین زندان مورد ضرب و شتم قرار گرفت و در پی آن ابتدا به انفرادی منتقل شده و سپس به میله های هواخوری این زندان بسته شده است. طی این اقدام هر دو پای این زندانی در اثر ضرب و شتم به شدت متورم شده است”.

عمل بستن زندانی بخصوص برای مدت طولانی علاوه بر نقض کرامت انسانی مغایر با قوانین جاری کشور و مصداق شکنجه ارزیابی می شود.

این زندانی که در حال حاضر در انتظار رای دادگاه تجدید نظر به سر می برد پیشتر توسط شعبه یک دادگاه انقلاب اهواز به اتهام محاربه به ۲۵ سال حبس تعزیری محکوم شده بود. 

او که به همراه ۱۴ نفر دیگر از شهروندان عرب ساکن روستاهای شوش بازداشت شده است متهم به “محاربه از طریق تشکیل گروه “چند الفاروق”، عضویت در جمعیت های مخالف نظام و همینطور تبلیغ علیه نظام” است.

این اتهام و بازداشت ها پس از آن مطرح شد که در سال ۹۴ افراد ناشناسى در صفی آباد دزفول سوار بر یک دستگاه خودروی سواری پژو به محل تکیه هیات عزاداری قمر بنی‌هاشم این شهر هجوم برده و دو نفر در این حادثه کشته شدند. چند روز بعد از این حادثه حسن بیت عبدالله به همراه ۱۴ نفر دیگر از شهروندان عرب در روستاهای اطراف شوش را بازداشت شدند.

لازم به ذکر است در آذرماه سال جاری هرانا خبر از محرومیت دو تن از هم پرونده ای های این زندانی در همین زندان از دریافت خدمات درمانی و رسیدگی پزشکی خبر داده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید