خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  محیط زیست؛ دستگیری ۴۴ شکارچی متخلف در مهاباد

محیط زیست؛ دستگیری ۴۴ شکارچی متخلف در مهاباد

خبرگزاری هرانا – رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مهاباد از دستگیری ۴۴ شکارچی متخلف و دریافت در مجموع ۴۵ میلیون ریال جریمه از آنها در طی سال جاری در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از خبرگزاری صداوسیما، فاروق سخنور، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مهاباد گفت: مأموران یگان حفاظت این اداره از ابتدای امسال تاکنون ۴۴ نفر شکارچی متخلف را که به صورت غیرمجاز در مناطق مختلف این شهرستان اقدام به شکار کرده بودند دستگیر کرده‌اند.

وی افزود: این متخلفان در ۱۰۲ عملیات مأموران یگان حفاظت  شناسایی و دستگیر شدند و در مجموع ۴۵ میلیون ریال بابت جریمه از این متخلفان به حساب اداره محیط زیست مهاباد واریز شده است.

سخنور گفت: در این مدت ۱۲ قبضه سلاح شکاری همراه با ۳۵۰ تیر فشنگ، ۱۷ قطعه کبک، ۱۶ رشته تور دام زنده‌گیری، ۱۱ دستگاه موتورسیکلت و دو دستگاه ضبط و پخش صدا کشف و ضبط شده است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مهاباد اضافه کرد: امسال ۴۷ پروانه صید و ۱۳۹ پروانه شکار موقت پرندگان وحشی در این شهرستان صادر شده است که تا ۱۵ بهمن ماه سال جاری اعتبار دارد.

پیشتر نیز مدیرکل محیط زیست استان اردبیل از دستگیری ۱۹۹ متخلف صید و شکار در سال جاری در این استان خبر داد.

پیش از آن نیز مقامات قضایی و مسئولان یگان حفاظت محیط زیست در اظهار نظراتی جداگانه از دستگیری ۸۷ شکارچی غیر مجاز و همینطور ۵۹۰ تن از عوامل تخریب جنگل ها از جمله ۶ زن که به قاچاق چوب متهم شده اند خبر دادند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید