خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مصدومیت ۲ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مصدومیت ۲ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – در سایه فقدان ایمنی کار، دو کارگر در تهران و کرمان دچار مصدومیت شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از صدا و سیما، بر اثر ریزش تونل معدن سرب و روی گوهجر راور، یک کارگر در تونل مصدوم و محبوس شد.

فرماندار راور گفت: “در پی ریزش تونل معدن سرب و روی گوهجر راور، نیروهای اورژانس ۱۱۵ طرز به محل حادثه اعزام شدند و کارگر محبوس که از ناحیه دو پا زیر آوار گرفتار شده بود، رها و به بیرون از تونل منتقل کردند.

مالک اژدری افزود: “پس از اقدامات اولیه درمانی، کارگر مصدوم به بیمارستان راور انتقال یافت”.

به گفته وی زمان حادثه ۴ کارگر در داخل تونل مشغول به کار بودند که ٣ نفر از آنها موفق به فرار شدند و کارگر چهارم که مشغول پیکورکاری بود مصدوم و پشت آوار محبوس شد.

فرماندار راور افزود: “پس از این حادثه جلسه ویژه تشکیل و مقرر شد شرکت بهره بردار ایمنی کار را با حضور کارشناس ایمنی در دو نوبت کاری افزایش دهد”.

معدن سرب و روی گوهجر در ۶۵ کیلومتری شهر راور واقع است و بیش از ۷۰ کارگر دارد.

راوَر، مرکز شهرستان راور، شمالی‌ترین شهر استان کرمان است.

مصدومیت یک کارگر در تهران

به گزارش ایرنا، یک کارگر چاه کن (مقنی) ۲۰ ساله تبعه کشور افغانستان که در پی ریزش چاه در یک مجتمع مسکونی گرفتار شده بود از مرگ حتمی نجات یافت.

سید جلال ملکی شامگاه یکشنبه در این باره گفت: “ساعت ۱۲:۴۷ ظهر امروز حادثه گرفتار شدن کارگر در چاه واقع در ستارخان به سامانه ۱۲۵ اعلام شد که بلافاصله ماموران ۳ ایستگاه آتش نشانی با تجهیزات کامل به محل حادثه اعزام شدند”.

وی افزود: “در یک مجتمع مسکونی و در یک اتاقک کوچک چاهی به عمق ۸ متر توسط کارگر در حال حفر بود که بدلیل سست بودن خاک دیواره چاه ریزش کرد و این کارگر به عمق ۲ متر در خاک فرو رفت”.

وی ادامه داد: “آتش نشانان وارد عملیات جستجو شدند و پس از ۷ ساعت تلاش موفق شدند در عملیاتی معجزه آسا این فرد زنده اما مصدوم را از میان حجم زیاد خاک نجات دهند”.

به گفته ملکی این مصدوم تحویل عوامل اورژانس شد و آتش نشانان لحظاتی قبل به این عملیات پایان دادند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید