خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, فرهنگی  >  برکناری مدیرکل و چند کارمند صداوسیمای کیش در پی “اهمال در سانسور” یک فیلم سینمایی

برکناری مدیرکل و چند کارمند صداوسیمای کیش در پی “اهمال در سانسور” یک فیلم سینمایی

خبرگزاری هرانا – ظهر امروز مدیر صداوسیمای مرکز کیش، از برکناری و توبیخ چند کارمند این مرکز به دلیل کوتاهی در سانسور یک فیلم سینمایی یا آنطور که او عنوان کرده “اهمال و پخش تصاویر ممنوع در یک فیلم سینمایی” خبر داد. ساعتی پیش نیز رییس سازمان صداوسیما، از برکناری مدیرکل صدا و سیمای مرکز کیش خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، یک رسانه‌ی نزدیک به نهادهای امنیتی حکومت ایران از اخراج چند کارمند صداوسیمای مرکز کیش به دلیل آنچه “پخش تصاویر مبتذل در یک فیلم سینمایی” نامیده‌، خبر داد.

در گزارشی که توسط خبرگزاری فارس با ادبیات مرسوم نهادهای امنیتی تنظیم شده، آمده است: “انتشار این فیلم اعتراض‌هایی را در فضای مجازی و حقیقی از سوی شهروندان جزیره کیش در پی داشت. در این رابطه از صدا و سیمای کیش خبر می‌رسد که کارمندان خاطی برکنار و توبیخ شده‌اند”. البته در این گزارش هیچ گونه اشاره‌ای به چگونگی بازتاب این اعتراض‌ها در فضای مجازی و حقیقی نشده است.

این رسانه همچنین از عذرخواهی مدیرکل صداوسیمای مرکز کیش از مردم به دلیل “پخش تصاویر نامناسب از سیمای این مرکز که منجر به جریحه‌دار شدن احساسات عمومی شده است” خبر داده و اظهارات وی را بدین شکل منتشر کرده است:” متاسفانه به‌دلیل اهمال، کوتاهی و البته عملی ناخواسته از سوی برخی از کارکنان این مرکز، تصاویری نامناسب در بخش کوتاهی از یک فیلم سینمایی پخش شد که در این خصوص بررسی‌ها انجام شده، عوامل دخیل در این اتفاق ناخواسته، به ترتیب از پست‌های سازمانی خود برکنار و توبیخ شده‌اند”.

نجابت در ادامه گفتگو با این رسانه با تاکید بر اینکه در نظار‌ت‌های اولیه تمامی “تصاویر نامناسب” مشخص و قرار بر حذف آن بوده است، افزود: “متاسفانه به دلیل اهمال مدیران و ناظران برنامه، این تصاویر پخش شده است”.

وی در انتها تاکید کرده است: “مدیران و کارکنان ولایت‌مدار، ساعی و پرتلاش مرکز کیش همچون گذشته با رویکرد مردم‌مداری، با تولید و پخش برنامه‌های مخاطب‌محور، می‌کوشند رضایت همشهریان و گردشگران جزیره را فراهم کند”.

مدیرکل صداوسیمای کیش برکنار شد

در همین خصوص خبرگزاری ایسنا به نقل از روابط عمومی سازمان صداوسیما گزارش داد که با دستور رییس سازمان صداوسیما، مدیرکل صدا و سیمای مرکز کیش برکنار شد.

در این گزارش آمده است که “در پی اهمال و بی‌توجهی در نظارت به پخش یک فیلم سینمایی خارجی در مرکز کیش که منجر به انتشار تصاویر نامناسب شد، با دستور عبدالعلی علی‌عسکری رییس سازمان صداوسیما به علی دارابی (معاون امور استان‌ها)، علیرضا نجابت مدیرکل صدا و سیمای مرکز کیش برکنار شد”.

علی‌عسکری در ادامه این دستور با اشاره به لزوم شناسایی و کشف عوامل این اتفاق خطاب به معاون اموراستان‌ها، گفته است: “لازم است با همکاری مرکز صیانت و حفاظت سازمان موضوع بررسی و نسبت به کشف عوامل و دلایل آن و برخورد جدی با متخلفان و معرفی آنها به مراجع قانونی اقدام کنید”.

بر اساس این گزارش، در ساعات گذشته تصاویری از فیلمی سینمایی با بازی جکی جان در شبکه‌های اجتماعی دست به دست شد که از پخش این فیلم از سیمای کیش حکایت می‌کرد. بنا به گفته مسئولان صدا و سیما این تصاویر که با ضوابط صداوسیمای ایران مغایرت داشت، در نهایت به برکناری و توبیخ برخی از کارکنان صداوسیمای کیش منجر شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید