خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی و بیکاری کارگران در ۲ واحد صنفی

معوقات مزدی و بیکاری کارگران در ۲ واحد صنفی

خبرگزاری هرانا – کارگران شاغل در واحد تولیدی محصولات لبنی «پالود» در استان خراسان رضوی دست کم ۵ ماه مزد معوقه از کارفرمای خود طلبکارند. بنا بر خبری دیگر کارگران شاغل در کارخانه «ثانی الکتریک» از تعطیلی این واحد تولیدی به دلیل مشکلات مالی خبر دادند و گفتند که “در مجموع ۳۵ تا ۴۰ کارگر این کارخانه هم اکنون وضعیت مشخصی ندارند و قرار است برای دریافت مقرری بیمه بیکاری به اداره کار معرفی شوند”

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، کارگران شاغل در کارخانه لبنی پالود گفتند: “کارخانه پالود واقع در شهرک صنعتی خیام نیشابور که در زمینه تولید انواع محصولات لبنی فعالیت دارد، دست‌کم ۵ ماه مزد معوقه به کارگران خود بدهکار است”.

به ادعای این کارگران، کارفرمای پالود به دلیل کمبود نقدینگی توان پرداخت به موقع حقوق کارگران و سایر هزینه‌های جانبی را ندارد. این تاخیر و تعلل چند ماهه، کارگران را از نظر معیشتی و روحی در وضعیت نامطلوبی قرار داده است.

به گفته کارگران این واحد صنعتی، در کارخانه پالود حدود ۱۸۰ کارگر مشغول کارند که وضعیت موجود موجب نارضایتی آنان شده است. وضعیت پیش آمده درحالی‌ست که شائبه تعدیل تعدادی از نیروی کار این کارخانه قوت گرفته و کارگران نگرانند که مبادا با اتمام قرارداد کارشان کارفرما آنها را از کار بیکار کند.

طبق گفته کارگران، مدیران این کارخانه از چند سال قبل مرتبا از کمبود منابع مالی و شرایط نامناسب تولید شکایت داشته‌اند.

فعالیت کارخانه «ثانی الکتریک» نیشابور متوقف شد/بیکاری بیش از ۳۵ کارگر

به گزارش ایلنا، برخی کارگران در کارخانه «ثانی الکتریک» از تعطیلی این واحد تولیدی و بیکاری بیش از ۳۵ کارگر خبر دادند.

این منابع کارگری در کارخانه ثانی الکتریک گفتند: “این واحد تولیدی که در زمینه تولید قطعات محصولات برقی فعالیت دارد، از ابتدای دی ماه سال جاری به دلیل مشکلاتی که در زمینه تولید دارد، تعطیل شده و تمامی کارگران آن هم‌اکنون بیکار شده‌اند”.

این کارگران که به صورت میانگین ۱۵ سال سابقه کار دارند، درباره وضعیت کاری خود گفتند: “در مجموع ۳۵ تا ۴۰ کارگر این واحد تولیدی هم‌اکنون وضعیت مشخصی ندارند و قرار است برای دریافت مقرری بیمه بیکاری به اداره کار معرفی شوند”.

محمد عمارلو (دبیر خانه کارگر نیشابور) با تایید خبر تعدیل کارگران کارخانه «ثانی الکتریک» گفت: “در حال حاضر فعالیت تولیدی این واحد متوقف شده و قرار است کارگران برای دریافت مقرری بیمه بیکاری به اداره کار معرفی شوند”.

طبق اظهارات عمارلو، عمده‌ترین مشکل این واحد تولیدی تامین نشدن مواد اولیه تولید است به همین دلیل طی ماه‌های گذشته کارفرما به دلیل تامین نشدن مواد اولیه، اقدام به متوقف کردن تولید کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید