خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  مصدومیت ۲ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مصدومیت ۲ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز در سایه فقدان ایمنی محیط کار، دو کارگر در استان‌های بوشهر و لرستان دچار مصدومیت شدند. ایران در زمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، کارگر جوانی که به علت سقوط از ارتفاع در شهرستان جم دچار حادثه شده بود از مرگ نجات یافت.

این کارگر ۲۱ ساله به علت سقوط از ارتفاع و فرو رفتن مفتول آهنی به داخل بدن در ۲ ناحیه دچار مصدومیت شده بود و پس از انتقال به اورژانس بیمارستان توحید جم، تحت عمل جراحی قرار گرفت. وی پس از بهبودی کامل از بیمارستان مرخص شد.

 دکتر علیرضا شیرزادی متخصص جراح عمومی بیمارستان توحید جم در این رابطه گفت: “این کارگر به علت فرو رفتن مفتول در ۲ قسمت صورت و همچنین شکم دچار سانحه شدید شده بود که نیاز به عمل جراحی و خروج مفتول و ترمیم بافت ها و اعضاء صدمه دیده را داشت که این عمل به خوبی در اتاق عمل بیمارستان توحید جم انجام شد”.

شهرستان جَم یکی از شهرستان‌های استان بوشهر است.

مسمومیت نگهبان ساختمان نیمه کاره در خرم آباد را راهی بیمارستان کرد

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری خرم آباد، یک نگهبان ساختمان نیمه کاره در خرم آباد به دلیل نبود اتاقک نگهبانی دچار مسمومیت شد.

ساعت ۷ صبح روز سه‌شنبه چهارم دیماه ۹۷ خبری مبنی بر مسمومیت یک نگهبان با گاز مونوکسید کربن در خیابان ایستگاه رادیو (کوی مخابرات) گلدشت غربی، به سامانه ۱۲۵ ستاد فرماندهی سازمان اطلاع رسانی شد”.

پس از دریافت این خبر، تیم عملیاتی از ایستگاه شماره ۶ سازمان به همراه فرمانده این ایستگاه به محل حادثه اعزام و سریعا با انتقال مسموم به هوای آزاد، سایر اقدامات لازم را انجام و فرد دچار گاز گرفتگی را تحویل عوامل اورژانس ۱۱۵ جهت انتقال به بیمارستان نمودند.

گفتنی است فرد مذکور به دلیل نبود اتاقک نگهبانی شب را در خودروی شخصی خود جهت نگهبانی ساختمان نیمه کاره به صبح رسانده و به دلیل برودت هوا از سیلندر گاز پیک نیک جهت گرمایش استفاده کرده که در نهایت استنشاق گازهای تولیدی باعث مسمومیت وی شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید