خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  محمدمهدی زمان‌زاده با پایان مرخصی به زندان اوین بازگشت

محمدمهدی زمان‌زاده با پایان مرخصی به زندان اوین بازگشت

خبرگزاری هرانا – محمدمهدی زمان‌زاده فعال تلگرامی محبوس در زندان اوین که در تاریخ ۲۸ آذرماه به مرخصی چند روزه اعزام شده بود عصر روز گذشته به زندان اوین بازگشت.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، عصر روز سه‌شنبه ۵ دی‌ماه ۹۷، محمدمهدی زمان‌زاده، با پایان مرخصی به زندان اوین بازگشت.

آقای زمان‌زاده که در حال سپری کردن محکومیت دو سال و شش ماهه خود در زندان اوین است، در تاریخ ۲۸ آذرماه به مرخصی چند روزه اعزام شده بود.

محمد مهدی زمان‌زاده متولد ۱۳۷۳ و فعال تلگرامی است که در شهریورماه ۱۳۹۵ به همراه دو فعال تلگرامی دیگر به نام‌های محمد مهاجر و علیرضا توکلی بازداشت و مدتی بعد در تاریخ ۳ مهرماه به بند هشت زندان اوین منتقل شدند. بر اساس حکم صادره از شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران که ۵ اردیبهشت ماه ۱۳۹۵ ابلاغ شده بود، هر یک از این فعالین به اتهاماتی از جمله “اجتماع و تبانی علیه نظام” به ۵ سال، “توهین به مقدسات” به ۵ سال و “توهین به رهبر و بنیانگذار انقلاب” به ۲ سال و در یک مورد “شرب خمر” جمعا به ۱۲ سال حبس محکوم شده بودند.

حکم زندان این افراد پس از اعتراض در دادگاه تجدیدنظر با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی اتهام توهین به مقدسات به عنوان اشد مجازات برای آنها در نظر گرفته شده و حکم هر کدام به ۵ سال حبس تعزیری تقلیل یافته بود.

حکم این فعالان تلگرامی در اسفندماه سال ۹۶ در جریان عفو عمومی از ۵ سال به دو سال و شش ماه حبس کاهش پیدا کرد.

لازم به ذکر است که در خردادماه سال جاری با آزادی مشروط این سه فعال تلگرامی زندانی با دخالت وزارت اطلاعات جلوگیری شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید