خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  دادگاه تجدید نظر؛ امیرعلی مرادی به ۳ سال حبس محکوم شد

دادگاه تجدید نظر؛ امیرعلی مرادی به ۳ سال حبس محکوم شد

خبرگزاری هرانا – امیرعلی مرادی، شهروند ساکن نظرآباد کرج، روز جاری با دریافت ابلاغیه‌ای از تایید حکم ۳ سال حبس تعزیری خود توسط دادگاه تجدیدنظر مطلع شد. در این ابلاغیه از وی خواسته شده روز شنبه ۸ دی‌ماه جهت تحمل دوران محکومیت خود به زندان مراجعه کند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز سه‌شنبه ۴ دی‌ماه ۹۷، دادگاه تجدیدنظر، تائید حکم ۳ سال حبس امیرعلی مرادی، فعال مدنی را به وی ابلاغ کرد.

یک منبع نزدیک به این شهروند به گزارشگر هرانا گفت: “در حکم صادره توسط دادگاه تجدید نظر آقای مرادی از بابت اتهام «تبلیغ علیه نظام» به ۲ سال حبس و از بابت «توهین به رهبری» به یک سال حبس محکوم شده است. همزمان با این حکم از وی خواسته شده تا در روز شنبه ۸ دی‌ماه ۹۷ خود را جهت تحمل دوران محکومیت به زندان معرفی کند”.

این فعال مدنی پیشتر در تاریخ ۱۵ مهرماه ۹۶ بازداشت و پس از ۱۹ روز با قرار وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی از زندان رجایی شهر کرج آزاد شده بود.

امیرعلی مرادی در خردادماه سال جاری نیز هنگامی که به همراه تعدادی دیگر از فعالین مدنی برای ملاقات با خانواده زندانی سیاسی اعدام شده رامین حسین پناهی رفته بود بازداشت و ساعاتی بعد آزاد شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید