خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  تایید و اجرای دو حکم اعدام همزمان با رهایی یک زندانی از مرگ

تایید و اجرای دو حکم اعدام همزمان با رهایی یک زندانی از مرگ

خبرگزاری هرانا – یک زندانی متهم به “قتل” در تهران درحالی‌که یک قدم با چوبه دار فاصله داشت، با بخشش و رضایت اولیای دم از مرگ رهایی یافت. از طرفی در استان اصفهان رای اعدام صادره برای یک متهم به قتل یک کودک ۵ ساله مورد تایید نهایی قضات دیوان عالی کشور قرار گرفت. بنا بر گزارشی دیگر حکم اعدام یک متهم دیگر به قتل عمد به اجرا درآمد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از روزنامه ایران، آخرین روزهای سال ۹۲ بود که فرید به همراه اعضای خانواده‌اش به کمپ ترک اعتیاد رفت تا عمویش را که برای ترک اعتیاد در کمپی بستری بود برای تعطیلات عید نوروز به خانه برگردانند اما متوجه شدند که او از سوی کارکنان کمپ مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.

آنها بلافاصله پیش رئیس کمپ رفتند تا اعتراض کنند اما ناگهان درگیری لفظی بین آنها بالا گرفت. در این میان رئیس کمپ به دست فرید به قتل رسید.

این متهم پس از بازداشت به اتهامش اعتراف کرد و در جریان محاکمه در دادگاه کیفری یک استان تهران به اعدام محکوم شد.

فرید درحالی‌که یک قدم با چوبه دار و مجازات اعدام فاصله داشت توانست با جلب رضایت اولیای دم از اعدام نجات یابد.

این متهم سه‌شنبه گذشته از زندان به شعبه دوم دادگاه کیفری استان تهران منتقل شد تا از نظر جنبه عمومی جرمی که مرتکب شده بود محاکمه شود.

فرید در مقابل قضات ایستاد و درحالی‌که اظهار ندامت و پشیمانی می‌کرد تقاضای عفو و بخشش کرد.

او گفت: “من اصلاً قصد کشتن رئیس کمپ را نداشتم و این فقط یک اتفاق بود ما رفته بودیم آنجا تا عمویم را برای چند روزی به مرخصی بیاوریم و روزهای عید در کنار خانواده‌اش باشد وقتی متوجه شدیم او بشدت کتک خورده اعتراض کردیم و این باعث درگیری شد. من قبول دارم که اشتباه کردم اما حقیقت این است که من هیچ قصدی برای این کار نداشتم و در طول مدتی که در زندان بودم بسیار متنبه شدم”.

قضات پس از شنیدن اظهارات متهم وارد شور شده و با توجه به اینکه او از روزهای پایانی سال ۹۲ در زندان بوده است حکم آزادی او را صادر کردند و بدین ترتیب وی به‌زودی از زندان آزاد خواهد شد.

بنا به یک گزارش دیگر، امروز احمد خسروی وفا، رئیس کل دادگستری اصفهان به خبرگزاری میزان گفت: “رأی اعدام صادره در پرونده قتل ملیکای ۵ ساله اھل و ساکن فلاورجان که  چندی پیش در شعبه اول دادگاه کیفری یک استان رسیدگی شد، مورد تأیید قضات دیوانعالی کشور قرار گرفت”.

لازم به یادآوری است که ملیکای ۵ ساله در مھرماه سال جاری قربانی یک معامله شوم مواد مخدر شده بود. بعد از مدتی قاتل او دستگیر و سرانجام در آبان‌ماه سال جاری پس از انجام تحقیقات در شعبه اول دادگاه کیفری یک استان اصفهان محاکمه و به اعدام محکوم شد.

لازم به یادآوری است که فریبا کلانتری رئیس اداره بهزیستی فلاورجان در مهرماه سال جاری از مرگ کودک ۵ ساله بر اثر ضرب و شتم در فلاورجان خبرداده بود.

از طرفی به گزارش سازمان حقوق بشر ایران، روز دوشنبه ۲۶ آذرماه، حکم اعدام یک زندانی که به اتهام قتل عمد به قصاص نفس محکوم شده بود در زندان مرکزی اصفهان به اجرا درآمد.

هویت این زندانی وحید جهانگیری ۲۷ ساله و متولد شهرستان گلپایپان ازتوابع استان اصفهان احراز شده است. وی در اسفندماه ۱۳۹۰ در سن ۲۰ سالگی به اتهام ارتکاب قتل در اصفهان بازداشت شده بود.

اعدام این زندانی تا لحظه تنظیم این خبر توسط مراجع رسمی اطلاع رسانی نشده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید