خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  مخالفت با درخواست مرخصی لطیف حسنی زندانی محبوس در زندان رجایی شهر کرج

مخالفت با درخواست مرخصی لطیف حسنی زندانی محبوس در زندان رجایی شهر کرج

خبرگزاری هرانا – با درخواست لطیف حسنی، فعال ترک (آذربایجانی) محبوس در زندان رجایی شهر کرج، علیرغم این که نزدیک به ۶ سال از محکومیت ۸ ساله خود را پشت سر گذاشته است، مخالفت شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، با درخواست مرخصی لطیف حسنی، فعال ترک (آذربایجانی) محبوس در سالن ۴ بند ۱۰ زندان رجایی شهر کرج مخالفت شده است.

یک منبع مطلع ضمن تایید این خبر به گزارشگر هرانا گفت: “لطیف حسنی از سه سال پیش هر چهار ماه یک بار به مدت چهار یا پنج روز به مرخصی می‌رفت؛ در حال حاضر با وجود اینکه از آخرین باری که به مرخصی رفته است شش ماه می‌گذرد با درخواست وی موافقت نشده است. این در حالی است که پدر و مادر این زندانی به علت بیماری نمی‌توانند به ملاقات او در زندان بروند.

لازم به ذکر است که لطیف حسنی در بهمن‌ماه سال ۱۳۹۱ به همراه محمود فضلی، شهرام رادمهر، آیت مهرعلی بیگلو و بهبود قلی‌زاده، چهار فعال ترک (آذربایجانی) دیگر بازداشت شدند و توسط دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان شرقی هر کدام به ۹ سال حبس تعزیری محکوم شدند. حکم این افراد نهایتاً پس از تجمیع احکام به ۸ سال زندان تقلیل پیدا کرد.

اتهام این شهروندان تاسیس گروه غیرقانونی به هدف اقدام علیه امنیت ملی عنوان شده بود.

لطیف حسنی متولد ۱۳۴۹ در شهرستان خلخال از توابع در استان اردبیل است و در حال حاضر در سالن ۴ بند ۱۰ زندان رجایی شهر کرج در حال گذراندن ششمین سال از دوران محکومیت ۸ ساله‌ی خود است.

لازم به اشاره است که آقای حسنی از سال ۱۳۹۱ در تبریز زندانی بود و در سال ۹۳ پس از حدود پنجاه روز اعتصاب غذا، ابتدا به زندان اوین و سپس به رجایی شهر منتقل شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید