خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات فرهاد میثمی و رضا خندان برگزار شد

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات فرهاد میثمی و رضا خندان برگزار شد

خبرگزاری هرانا – جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات مطروحه علیه فرهاد میثمی و رضا خندان دو فعال مدنی محبوس در زندان اوین، در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد. محمد مقیمی وکیل این دو فعال مدنی پیشتر از تعیین وقت جلسه دادگاه و حضور خود و موکلش در این جلسه خبر داده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، صبح امروز چهارشنبه ۲۸ آذرماه ۹۷، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات مطروحه علیه فرهاد میثمی و رضا خندان با حضور وکیل آنها برگزار شد.

محمد مقیمی وکیل این دو فعال مدنی با انتشار یادداشتی گفت: “امروز بیست و هشتم آذرماه جلسه رسیدگی به اتهامات دو موکلم آقای رضا خندان و دکتر میثمی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی بصورت غیرعلنی برگزار شد. دادگاه ختم رسیدگی به پرونده را اعلام کرد، بنابراین باید منتظر باشیم که ظرف مهلت قانونی رای دادگاه صادر گردد. امیدوارم با قضاوت عادلانه، زمینه پایان اعتصاب غذای دکتر میثمی فراهم گردد”.

این وکیل دادگستری همچنین در گفتگوی کوتاهی به گزارشگر هرانا گفت: “آقای میثمی بدون ویلچر و خودشان در جلسه دادگاه حاضر شدند ولی به سختی توان حرکت و راه رفتن داشتند”.

این وکیل دادگستری پیشتر در گفتگو با گزارشگر هرانا از تعیین وقت این جلسه دادگاه برای روز ۲۸ آذرماه خبر داده و گفته بود : “وضعیت جسمی فرهاد میثمی در جریان اعتصاب غذای بلند مدت بسیار نامناسب است و صرفا به دلیل تزریق اجباری سرم که علیرغم میل خودش در بهداری زندان انجام می‌شود تاکنون دوام آورده است”.

این دو فعال مدنی پیشتر نیز برای حضور در جلسه دادگاه احضار شده بودند ولی به دلیل عدم رعایت فاصله قانونی بین احضار و زمان تعیین شده برای جلسه دادگاه از حضور در این جلسه خودداری کرده بودند.

فرهاد میثمی، فعال مدنی محبوس در بند ۸ زندان اوین که از تاریخ ۱۰ مردادماه و یک روز پس از بازداشت در اعتراض به بازداشت خود و سلب امکان معرفی وکیل اختیاری دست به اعتصاب غذا زده بود در تاریخ ۴ مهرماه با خشونت و برخلاف میلش به بهداری زندان منتقل شد که به موجب قرنطینه و قطع ارتباط وی با خارج از زندان شده بود.

فرهاد میثمی، عصر روز سه‌شنبه ۹ مرداد ۹۷ توسط نیروهای امنیتی و در منزل شخصی خود بازداشت شده بود.

پرونده رضا خندان نیز در اوایل ما جاری به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران ارجاع شده بود.

گفتنی است که هرانا مورخ سه‌شنبه ۱۳ شهریورماه ۱۳۹۷، در گزارشی از بازداشت رضا خندان در منزل شخصی خود توسط نیروهای امنیتی خبر داده بود. وی در همان روز پس از تفهیم اتهام در شعبه ۷ بازپرسی دادسرای اوین و صدور قرار وثیقه به زندان اوین منتقل شد.

بازداشت وی در پی احضار تلفنی روز دوشنبه ۱۲ شهریورماه ۱۳۹۷، صورت گرفته و آقای خندان گفته بود به دلیل غیرقانونی بودن احضار تلفنی به اداره اطلاعات نمی‌رود و تهدید به بازداشت شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید