خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > حقوق آکادمیک, کودکان  >  چراغ نفتی بازهم حادثه آفرید؛ ۴ دانش‌آموز دبستانی سوختند

چراغ نفتی بازهم حادثه آفرید؛ ۴ دانش‌آموز دبستانی سوختند

خبرگزاری هرانا – یک مسؤل آموزش‌وپرورش از سوختگی ۴ دانش‌آموز دبستانی در شهر زاهدان به دلیل استفاده از چراغ نفتی در کلاس درس خبر داد. مدیر روابط عمومی اداره آموزش‌وپرورش استان سیستان و بلوچستان گفت که “یک دانش‌آموز پیش‌دبستانی و سه دانش‌آموز کلاس اولی دچار سوختگی شده‌اند که حال دو نفر وخیم بوده و در آی سی یو بستری هستند و درصد سوختگی بالاست”.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، علی مرادی اظهار کرد: “پیش‌دبستان و دبستان غیردولتی دخترانه اسوه حسنه ساعت ۹ صبح امروز دچار آتش‌سوزی شد”.

وی افزود: “علت آتش‌سوزی، استفاده از چراغ نفتی برای گرم کردن یکی از کلاس‌های درس بود. با وجود آنکه استفاده از این چراغ‌ها و بخاری‌های چکه‌ای ممنوع است اما مدرسه از آن استفاده می‌کرد و بر اثر آتش‌سوزی چراغ نفتی و سرایت آتش به کلاس درس ۴ دانش‌آموز دچار سوختگی شدند”.

مرادی ادامه داد: “این مدرسه در شهر زاهدان قرار داد و به دلیل اینکه بخشی از شهر گاز ندارد این مدرسه نیز گاز نداشت و از چراغ نفتی برای گرم کردن بچه‌ها استفاده می‌کردند”.

مدیر روابط عمومی اداره آموزش‌وپرورش استان سیستان و بلوچستان گفت: “یک دانش‌آموز پیش‌دبستانی و سه دانش‌آموز کلاس اولی دچار سوختگی شده‌اند که حال دو نفر وخیم بوده و در آی سی یو بستری هستند و درصد سوختگی بالاست”.

مرادی بیان کرد:‌ “معاون درمان وزیر بهداشت عصر امروز برای رسیدگی تخصصی به دانش‌آموزان به زاهدان می‌آید”.

زاهدان یکی از کلان‌شهرهای ایران و مرکز استان سیستان و بلوچستان است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید