خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷, 26th of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۹/۲۶ ساعت ۲۱:۰۴:۵۰

    خانه  > کارگران  >  فقدان ایمنی کار؛ مصدومیت ۲ کارگر در تهران

فقدان ایمنی کار؛ مصدومیت ۲ کارگر در تهران

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۲ کارگر در تهران مصدوم شدند. ایران در زمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تنسیم، ساعت ۱۴:۱۵ روز گذشته ۲۵ آذرماه پس از تماس کسبه شهرک صنعتی خاوران با سامانه ۱۲۵ مبنی بر گرفتار شدن گارگر مقنی در اعماق چاه، ستاد فرماندهی آتش‌نشانی تهران، زنگ ایستگاه ۶۳ را به صدا درآورد و آتش‌نشانان را به همراه تیم نجات ۱۵ روانه شهرک صنعتی خاوران کرد.

محمدرضا خضری‌پور؛ افسر آماده منطقه هشت عملیات درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: “پس از رسیدن به محل حادثه مشاهده شد که یک مقنی ۳۰ ساله افغانستانی برای کار وارد چاهی به عمق حدود ۲۵ متر شده که به دلیل گازدار بودن میله چاه و برهم خوردن تعادل، پیش از رسیدن به کف چاه سقوط کرده و در وضعیت بدی قرار گرفته بود”.

وی ادامه داد: “آتش‌نشانان بی‌درنگ قبل از برپا کردن تجهیزات مربوط به حادثه چاه یک دستگاه ترولی (دستگاه تنفسی مخصوص چاه) را آماده به کار کردند و برای نجات مصدوم به داخل چاه فرستادند”.

خضری‌پور با اشاره به وضعیت نامناسب چاهکن در چاه خاطرنشان کرد: “وجود چند شاخه میلگرد در انتهای چاه، عملیات آتش‌نشانان را با مشکل مواجه کرده بود که آتش‌نشانان در چند ساعت عملیات نفسگیر موفق به فیکس کردن وی و انتقال آن به سطح زمین شدند”.

بنابر اعلام پایگاه خبری ۱۲۵؛ آتش‌نشانان مصدوم را برای انتقال به مراکز درمانی به عوامل اورژانس تحویل داده و به عملیات خود پایان دادند.

مصدومیت یک کارگر در تهران

به گزارش ایلنا، رییس اورژانس تهران از سقوط یک جوان ۲۸ ساله در چاله آسانسور خبر داد.

پیمان صابریان رئیس اورژانس تهران از سقوط یک جوان ۲۸ ساله در چاله آسانسور خبر داد و گفت: “این حادثه صبح امروز (دوشنبه ۲۶ آذرماه) در اسلامشهر، شهرک ده عباس رخ داد”.

وی اظهار: “این جوان به‌شدت دچار مصدومیت شد که توسط پرسنل آتش‌نشانی و خدمات ایمنی از چاله آسانسور خارج و تحویل تکنسین های اورژانس گردید”.

صابریان افزود: “پس از اقدامات درمانی توسط تکنسین های اورژانس ،این جوان ۲۸ ساله با آمبولانس به بیمارستان انتقال داده شد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید