خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷, 26th of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۹/۲۶ ساعت ۱۹:۳۹:۴۱

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  دادگاه تجدید نظر؛ اقبال احمدپور به ۶ ماه حبس محکوم شد

دادگاه تجدید نظر؛ اقبال احمدپور به ۶ ماه حبس محکوم شد

خبرگزاری هرانا – شعبه یک دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان غربی، اقبال احمدپور، شهروند اهل ارومیه را به اتهام “تبلیغ علیه نظام” به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم کرد. وی پیش‌تر در دادگاه بدوی به ۵ سال حبس محکوم شده بود. آقای احمدپور در تاریخ ۲۰ شهریورماه بازداشت شده و هم‌اکنون در زندان ارومیه به‌سر می‌برد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۲۶ آذرماه ۹۷، اقبال احمد‌پور، شهروند اهل ارومیه توسط شعبه یک دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان غربی به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

یک منبع نزدیک به خانواده این شهروند در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: “شعبه یک دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان غربی به ریاست قاضی روح‌الله محبوبی آقای احمدپور را به اتهام “تبلیغ علیه نظام” به شش ماه حبس تعزیری محکوم کرد”.

اقبال احمدپور پیش‌تر در تاریخ ۱۲ مهرماه سال جاری توسط شعبه ۳ دادگاه انقلاب ارومیه به اتهام “اقدام علیه امنیت ملی از طریق عضویت در گروه‌های مخالف نظام” به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

این منبع نزدیک به خانواده احمدپور همچنین افزود: “آقای احمدپور از زمان انتقال به زندان در بند ۱۳ زندان ارومیه نگهداری می‌شود و علیرغم درخواست‌های مکرر تاکنون به بند سیاسی این زندان منتقل نشده است”.

لازم به ذکر است که این شهروند اهل روستای انبه ارومیه، پیش‌تر در تاریخ ۲۰ شهریورماه به اتهام “عضویت در یکی از احزاب کرد مخالف نظام” توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از پایان مراحل بازجویی از بازداشتگاه اداره اطلاعات به بند عمومی زندان مرکزی ارومیه منتقل شده بود.

پیشتر یک منبع مطلع از وضعیت این شهروند در گفتگو با هرانا گفت: “آقای احمدپور پس از بازداشت به مدت ۱۲ روز در سلول‌های انفرادی اداره اطلاعات نگهداری شده و پس از پایان مراحل بازجویی به بند ۱۳ (بند جوانان) زندان ارومیه منتقل شد”.

بر اساس داده های ۲۹۴۵ گزارش ثبت شده در مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در سالی شمسی گذشته (اول فروردین ۱۳۹۶  تا ۲۷ اسفند ۱۳۹۶) بازداشت ۶۸۸۳ شهروند در ایران مبنای عقیدتی یا سیاسی داشت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید