خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  امیر چمنی جهت گذراندن حبس به زندان تبریز منتقل شد

امیر چمنی جهت گذراندن حبس به زندان تبریز منتقل شد

خبرگزاری هرانا – امیر چمنی، فعال مدنی ساکن تبریز امروز دوشنبه توسط ماموران وزارت اطلاعات در محل کار خود بازداشت و جهت تحمل حبس به زندان تبریز منتقل شد. وی پیش‌تر توسط شعبه اول دادگاه انقلاب تبریز به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام به نفع گروه‌های مخالف نظام» به شش ماه حبس تعزیری محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۲۶ آذرماه ۱۳۹۷، امیر چمنی، فعال مدنی ساکن تبریز جهت تحمل دوران محکومیت ۶ ماهه خود راهی زندان تبریز شد.

یک منبع نزدیک به خانواده آقای چمنی در این خصوص به هرانا گفته است که امیر چمنی ساعت ۱۲ ظهر امروز در محل کار خود توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت و به زندان تبریز منتقل شد.

وی در تاریخ ۱۱ شهریورماه سال جاری توسط شعبه اول دادگاه انقلاب تبریز به ریاست قاضی حمل‌بر به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام به نفع گروه‌های مخالف نظام» به تحمل شش ماه حبس تعزیری محکوم شده بود.

عباس جمالی وکیل امیر چمنی پیشتر در گفتگو با گزارشگر هرانا گفته بود: “آقای چمنی به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام و به نفع گروه‌های مخالف نظام» به تحمل ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شدند. دادگاه در خصوص این اتهام به یادداشت‌ها و مقالات انتقادی آقای چمنی در رابطه با مسائل اقتصادی و فرهنگی کشور استناد کرده است. اتهام دیگر ایشان توهین به رهبری بوده که خوشبختانه از این اتهام تبرئه شد”.

لازم به اشاره است آقای چمنی پیش‌نر در تاریخ ۱۵ تیرماه ۹۱ از سوی شعبهٔ ۱ دادگاه انقلاب تبریز به ریاست قاضی حمل‌بر، به اتهام توهین به رهبر و بنیانگذار جمهوری اسلامی به تحمل شش ماه حبس تعزیری و به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به تحمل سه ماه و یک روز حبس تعزیری و همچنین از سوی شعبهٔ ۱۰۴ دادگاه کیفری تبریز به اتهام توهین به رئیس جمهور به ۴۰ ضربه شلاق محکوم شده بود. این فعال دانشجویی در تاریخ ۲۴ دی‌ماه همان سال جهت تحمل حبس راهی زندان شد و با پایان دوران محکومیت در تاریخ ۱۱ مهرماه ۹۲ از زندان تبریز آزاد شد.

حکم ۴۰ ضربه شلاق وی در آستانه‌ی انتخابات ریاست جمهوری و در روز ۱۵ خرداد ۱۳۹۲ اجرا شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید